BMW začne prodávat naftové vozy i ve Spojených státech

Také automobilka BMW chystá do dvou let prodeje naftových vozů i ve Spojných státech. Po Volkswagenu a Mercedesu tak přijde na benzínový trh další evropská automobilka, která začne s masovým prodejem naftových vozů.

Americký trh je pro tyto vozy možná zemí zaslíbenou, protože americké automobilky nejsou na toto palivo připraveny a americký zákazník žádá v dnešní době čím dál úspornější vozy. Po odstranění problémů s nekvalitní naftou a dalším snížení dnes stále vysokých emisí naftových motorů již nebude nic bránit automobilkám prodávat naftové vozy ve Spojených státech a to dokonce ani v mýty opředené Kalifornii. Uvidíme, jak na naftovou ofensivu zareagují američtí zákazníci.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků