BMW Z9: konečně pořádný soupeř pro Mercedes SL

Z automobilky BMW uniklo pár informací ohledně nového projektu „velkého dvoumístného roadsteru“. Nástupce Z8 pravděpodobně ponese označení Z9 a bude se jednat o sporťák, který dostane pouze motory z divize M. Buď se Z9 na trhu objeví s novým vidlicovým osmiválcem, který bude pohánět připravovanou novou generaci BMW M3 (přes 294 kW/400 k) nebo nový roadster dostane špičkový V10 (373 kW/507 k) z M5/M6, který by mohl být naladěn až na 404 kW/550 k.

Otázkou zůstává umístnění agregátu: zda Z9 bude mít klasické položení pohonné jednotky za přední nápravou nebo bude mít motor před zadní nápravou, což by slibovalo sportovnější proporce vozu a zajímavější jízdní vlastnosti. Cena by se dle marketingového průzkumu měla pohybovat někde na hranici 120 tisíc eur, uvádí Auto Motor und Sport. BMW Z9 by se na trhu mohlo ukázat v roce 2008.


Starší skici

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků