BMW Z4M, nová generace s osmiválcem?

Nová generace sportovního roadsteru BMW Z4 se představí již za pár měsíců, a tak je na místě pátrat po tom, co se objeví pod kapotou ostrého eM provedení. Současný špičkový šestiválec 3,2 totiž definitivně z nabídky bavorské automobilky zmizí.

Původně se hovořilo o nasazení dvakrát přeplňovaného šestiválece z modelů 135i, 335i a 535i o výkonu lehce nad 300 koní. To by ovšem bylo o čtyřicet méně, než kolik nabízí současná generace, což není zrovna vhodné.

Na světě jsou tak první informace o tom, že pod kapotou se objeví atmosférický osmiválec o objemu 4 litry, který známe ze současného modelu BMW M3 a který nabízí výkon hodně nad 400 koní, což je dostatečný mezigenerační posun.

Velký osmiválec navíc plní i požadavky na emise a hlavně je lehčí, než současný šestiválec, což by mohlo ještě zlepší jízdní výkony a snížit celkovou hmotnost. Jak to bude ovšem doopravdy uvidíme později, vzhledem k doposud známým informacím se zřejmě stane pravý opak - z malého, lehkého roadsteru se zcela klasickou koncepcí s plátěnou střechou se zřejmě stane větší a těžší vůz s pevnou skládací střechou. Tedy taková vývojová analogie M3. A její charakter větší a silnější motor nespasil...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků