BMW Z4M, nová generace s osmiválcem?

Nová generace sportovního roadsteru BMW Z4 se představí již za pár měsíců, a tak je na místě pátrat po tom, co se objeví pod kapotou ostrého eM provedení. Současný špičkový šestiválec 3,2 totiž definitivně z nabídky bavorské automobilky zmizí.

Původně se hovořilo o nasazení dvakrát přeplňovaného šestiválece z modelů 135i, 335i a 535i o výkonu lehce nad 300 koní. To by ovšem bylo o čtyřicet méně, než kolik nabízí současná generace, což není zrovna vhodné.

Na světě jsou tak první informace o tom, že pod kapotou se objeví atmosférický osmiválec o objemu 4 litry, který známe ze současného modelu BMW M3 a který nabízí výkon hodně nad 400 koní, což je dostatečný mezigenerační posun.

Velký osmiválec navíc plní i požadavky na emise a hlavně je lehčí, než současný šestiválec, což by mohlo ještě zlepší jízdní výkony a snížit celkovou hmotnost. Jak to bude ovšem doopravdy uvidíme později, vzhledem k doposud známým informacím se zřejmě stane pravý opak - z malého, lehkého roadsteru se zcela klasickou koncepcí s plátěnou střechou se zřejmě stane větší a těžší vůz s pevnou skládací střechou. Tedy taková vývojová analogie M3. A její charakter větší a silnější motor nespasil...

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků