BMW Z4: nová generace už za rok

Následník současného modelu Z4 se představí příští rok pro modelový rok 2010 a je jasné, že oproti původním předpokladům naroste na rozměrech i ceně. Bude mít ještě delší kapotu, kratší zadní převis a řadu prvků použitých na studii CS, osazen navíc bude sklopnou pevnou střechou. BMW tak má v úmyslu posunout novou Z4 výše, aby tím uvolnilo prostor pro plánovaný malý kabriolet na bázi řady 1.

Použití skládací pevné střechy má přednost především ve větší bezpečnosti a lepším komfortu jízdy i ovládání, ale z pohledu BMW se jedná takřka o nutnost, protože také noví konkurenti v podobě Mercedesu SLK či Mazdy MX5 obdržely střechu podobného typu. Podle zákulisních informací však nové BMW Z4 nedostane čtyřlitrový osmiválec z M3, ale nový šestiválcový „třílitr“ se dvěma dmychadly z typu 335i, jenž by mohl dávat zhruba 350 koní.
 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků