BMW Z4: nová generace už za rok

Následník současného modelu Z4 se představí příští rok pro modelový rok 2010 a je jasné, že oproti původním předpokladům naroste na rozměrech i ceně. Bude mít ještě delší kapotu, kratší zadní převis a řadu prvků použitých na studii CS, osazen navíc bude sklopnou pevnou střechou. BMW tak má v úmyslu posunout novou Z4 výše, aby tím uvolnilo prostor pro plánovaný malý kabriolet na bázi řady 1.

Použití skládací pevné střechy má přednost především ve větší bezpečnosti a lepším komfortu jízdy i ovládání, ale z pohledu BMW se jedná takřka o nutnost, protože také noví konkurenti v podobě Mercedesu SLK či Mazdy MX5 obdržely střechu podobného typu. Podle zákulisních informací však nové BMW Z4 nedostane čtyřlitrový osmiválec z M3, ale nový šestiválcový „třílitr“ se dvěma dmychadly z typu 335i, jenž by mohl dávat zhruba 350 koní.
 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků