BMW Z4 coupé: možná již ve Frankfurtu

Již v červnu pronikly ven první informace od BMW o plánovaném nástupci modelu Z3 coupe. Dle dostupných informací BMW představí nové Z4 coupé již na frankfurtském autosalonu. Pokračovatel má zlepšit reputaci ne zrovna úspěšného předchozího modelu, o který mezi zákazníky BMW nebyl velký zájem.

Pod kapotou by se měly objevit tradiční šestiválce z produkce BMW. Kontrétně řadový šestiválec o objemu 3.0 l s výkonem 190 kW, verze M by měla dostat šestivalec o objemu 3.2 l o výkonu 264 kW.

Klepněte pro větší obrázek
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků