BMW X7 pick-up je realitou: Uveze pět dobrodruhů a motorku a může na silnice

Řada automobilek má svůj tréninkový program pro studenty. V dílnách BMW tak vznikají velmi zajímavé koncepty.

BMW oficiálně žádný pick-up nenabízí. Nyní se ale můžete podívat, jak by takové auto mohlo vypadat. Mají jej na starosti odborní stážisté ve spolupráci se specialisty BMW na koncepty. Pick-up vychází z SUV X7 a má nabídnout dobrodružství pod rouškou luxusu.

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Základem je samozřejmě úprava karoserie, kdy za druhou řadou sedadel vznikla ložná plocha s délkou 140 cm. S otevřeným víkem se plocha prodlouží na 140 cm a do picku-pu tak lze pohodlně naložit motocykl BMW F850 GS, který má s tímto designovým cvičením vytvořit nerozlučnou dvojici.

Obložení nákladového prostoru je z teakového dřeva, aby pick-up neztratil luxus své předlohy. I navzdory natažení karoserie o dalších deset centimetrů je díky použití kompozitních materiálů vůz o 200 kilogramů lehčí než originál. 

BMW X7 oficiálně: Je tak obrovské, že bude mít na D1 problém. Váží 2,5 tuny

BMW X7 oficiálně: Je tak obrovské, že bude mít na D1 problém. Váží 2,5 tuny

Stavba vozu trvala deset měsíců. Pod kapotou pracuje šestiválec xDrive40i o výkonu 250 kW (340 koní). Díky pomoci expertů BMW je vůz homologovaný jako plnohodnotný koncept a schválený pro používání v běžném silničním provozu. Sériová výroba je však samozřejmě v nedohlednu. Díky dodatečným úpravám by byl vůz pro většinu dobrodruhů stejně nedostupný.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků