BMW X5 M Sport: M paket i pro bumbrlíčka

Také nová generace velkého SUV X5 se dočkala podobě sportovního M-paketu. Jaký je na voze, který nemá velké sportovní ambice?

Nejsportovnější verzí pod vrcholnými M modely bývá u BMW vůz, který si dovybavíte tzv. M paketem. Paket v sobě totiž spojuje jak sportovnější styling, tak i mírné technické proměny, které vedou k větší jistotě při sportovní jízdě.

Pro novou generaci modelu X5 přichází tento paket právě nyní. Součástí balíku je modifikace podvozku, který by měl být tradičně sportovnější. Nižší náklony v zatáčkách, nižší přikrčení přední nápravy při prudkém brzdění a další neduhy velkého SUV se tedy mírně eliminují a vůz se ještě více přiblíží spíše silničnímu MPV než univerzálnímu poloterénnímu automobilu.

S technikou se jako obvykle mírně změní i styling vozu. X5 se dočká nových nárazníků, k dispozici budou i nové mlhovky a 19 nebo 20" kola z lehké slitiny a vše bude moci být zabaleno do barvy dostupné jen pro M paket. Interiér pak vylepší M volant, M řadička, nové prahy dveří, dekorace z leštěného hliníku a další drobnosti.

Motoricky se samozřejmě u M paketu nic nemění a dostupný bude za 6 350 euro pro motory 3,0si a 3,0d a za 4 840 euro pro model 4,8i V8. Tedy za víceméně obvyklé M paketové ceny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
BMW X5 M Sport

 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků