BMW X5 M Sport: M paket i pro bumbrlíčka

Také nová generace velkého SUV X5 se dočkala podobě sportovního M-paketu. Jaký je na voze, který nemá velké sportovní ambice?

Nejsportovnější verzí pod vrcholnými M modely bývá u BMW vůz, který si dovybavíte tzv. M paketem. Paket v sobě totiž spojuje jak sportovnější styling, tak i mírné technické proměny, které vedou k větší jistotě při sportovní jízdě.

Pro novou generaci modelu X5 přichází tento paket právě nyní. Součástí balíku je modifikace podvozku, který by měl být tradičně sportovnější. Nižší náklony v zatáčkách, nižší přikrčení přední nápravy při prudkém brzdění a další neduhy velkého SUV se tedy mírně eliminují a vůz se ještě více přiblíží spíše silničnímu MPV než univerzálnímu poloterénnímu automobilu.

S technikou se jako obvykle mírně změní i styling vozu. X5 se dočká nových nárazníků, k dispozici budou i nové mlhovky a 19 nebo 20" kola z lehké slitiny a vše bude moci být zabaleno do barvy dostupné jen pro M paket. Interiér pak vylepší M volant, M řadička, nové prahy dveří, dekorace z leštěného hliníku a další drobnosti.

Motoricky se samozřejmě u M paketu nic nemění a dostupný bude za 6 350 euro pro motory 3,0si a 3,0d a za 4 840 euro pro model 4,8i V8. Tedy za víceméně obvyklé M paketové ceny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
BMW X5 M Sport

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků