BMW X5 HP

Na letošním detroitském autosalonu představuje automobilka BMW sportovní provedení automobilu pro volný čas, svého modelu X5. O možnostech X5 podalo BMW více než dostatečný důkaz...
BMW X5 HP
Na letošním detroitském autosalonu představuje automobilka BMW sportovní provedení automobilu pro volný čas, svého modelu X5. O možnostech X5 podalo BMW více než dostatečný důkaz konceptem X5 LeMans, jež byl poháněn motorem o výkonu 700 ks.

V současnosti tvoří vrchol motorové nabídky řady X5 osmiválec o objemu 4.4 litru a výkonu 282 ks. Sám o sobě tento model patří ke špičce své třídy, nový modle X5 HP jde však ještě dál.

BMW X5 HP pohání rovněž osmiválcová pohonná jednotka. Její zdvihový objem byl však zvětšen na 4.6 litru a výkon činí 347 ks. Zvýšení výkonu bylo dosaženo nejen větším objemem válců, ale také přepracováním výfukového systému a elektroniky motoru.

X HP zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,5 s a dokáže vyvinou maximální rychlost 240 km/h.

O přenos výkonu na všechna poháněná kola se stará výhradně pětistupňová automatická převodovka Steptronic umožňující i manuální volbu převodových stupňů.

Na výborných jízdních vlastnostech má svůj podíl i systém DSC, ale hlavně nízké těžiště. Právě těžiště bývá u vozů této kategorie hlavní překážkou dobrých jízdních vlastností. U BMW X5 HP prochází pravá přední poloosa olejovou vanou a tím je umožněna zástavba motoru velmi nízko v šasi a tím nízko položené těžiště.

Ve výbavě X5 HP najdeme 20“ litá kola. Přední pneumatiky mají rozměr 275/40 a zadní pak 315/35. Ve výbavě nechybí přední spoiler, xenonové světlomety, interiér navržený a vytvořený BMW Individual.

Další informace k BMW X5 HP budou podle vyjádření BMW k dispozici před uvedením X5 HP do výroby, což by mělo být na podzim letošního roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků