BMW X5 HP

Na letošním detroitském autosalonu představuje automobilka BMW sportovní provedení automobilu pro volný čas, svého modelu X5. O možnostech X5 podalo BMW více než dostatečný důkaz...
BMW X5 HP
Na letošním detroitském autosalonu představuje automobilka BMW sportovní provedení automobilu pro volný čas, svého modelu X5. O možnostech X5 podalo BMW více než dostatečný důkaz konceptem X5 LeMans, jež byl poháněn motorem o výkonu 700 ks.

V současnosti tvoří vrchol motorové nabídky řady X5 osmiválec o objemu 4.4 litru a výkonu 282 ks. Sám o sobě tento model patří ke špičce své třídy, nový modle X5 HP jde však ještě dál.

BMW X5 HP pohání rovněž osmiválcová pohonná jednotka. Její zdvihový objem byl však zvětšen na 4.6 litru a výkon činí 347 ks. Zvýšení výkonu bylo dosaženo nejen větším objemem válců, ale také přepracováním výfukového systému a elektroniky motoru.

X HP zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,5 s a dokáže vyvinou maximální rychlost 240 km/h.

O přenos výkonu na všechna poháněná kola se stará výhradně pětistupňová automatická převodovka Steptronic umožňující i manuální volbu převodových stupňů.

Na výborných jízdních vlastnostech má svůj podíl i systém DSC, ale hlavně nízké těžiště. Právě těžiště bývá u vozů této kategorie hlavní překážkou dobrých jízdních vlastností. U BMW X5 HP prochází pravá přední poloosa olejovou vanou a tím je umožněna zástavba motoru velmi nízko v šasi a tím nízko položené těžiště.

Ve výbavě X5 HP najdeme 20“ litá kola. Přední pneumatiky mají rozměr 275/40 a zadní pak 315/35. Ve výbavě nechybí přední spoiler, xenonové světlomety, interiér navržený a vytvořený BMW Individual.

Další informace k BMW X5 HP budou podle vyjádření BMW k dispozici před uvedením X5 HP do výroby, což by mělo být na podzim letošního roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků