BMW X5 Coupé: čtyřkolka ve stylu Mercedesu CLS

Už dříve jsme se zmínili, že BMW plánuje vytvořit zcela nový model nabídky, crossover X4, který kombinuje kupé s SUV. Podle Autoexpressu se má jednat o mix mezi šestkovým kupé a modelem X3, přičemž X4 si vezme z obojího to nejlepší. Pod kapotou bude veškerá technika, jakou používá X3, ovšem s nižší hmotností a těžištěm by měl být vůz lépe ovladatelný na silnici. Mezi klasickými motory se má objevit i osmiválec s výkonem okolo 400 k, který dostane i nová generace M3.

Magazín Auto Motor und Sport tyto informace v podstatě potvrdil, ale uvádí je trochu jinak. Základem by neměl být model X3, ale nová generace X5. Kupé by pak mělo dostat místo klasické dvojice dveří rovnou čtveřici, tedy podobně jako Mercedes-Benz CLS. Poháněna budou všechna kola a novinka dlouhá 4,7 m by se měla jmenovat X5 Coupé.

Možnou podobu X5 Coupé najdete na webu Auto Motor und Sport.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků