BMW X5 Coupé: čtyřkolka ve stylu Mercedesu CLS

Už dříve jsme se zmínili, že BMW plánuje vytvořit zcela nový model nabídky, crossover X4, který kombinuje kupé s SUV. Podle Autoexpressu se má jednat o mix mezi šestkovým kupé a modelem X3, přičemž X4 si vezme z obojího to nejlepší. Pod kapotou bude veškerá technika, jakou používá X3, ovšem s nižší hmotností a těžištěm by měl být vůz lépe ovladatelný na silnici. Mezi klasickými motory se má objevit i osmiválec s výkonem okolo 400 k, který dostane i nová generace M3.

Magazín Auto Motor und Sport tyto informace v podstatě potvrdil, ale uvádí je trochu jinak. Základem by neměl být model X3, ale nová generace X5. Kupé by pak mělo dostat místo klasické dvojice dveří rovnou čtveřici, tedy podobně jako Mercedes-Benz CLS. Poháněna budou všechna kola a novinka dlouhá 4,7 m by se měla jmenovat X5 Coupé.

Možnou podobu X5 Coupé najdete na webu Auto Motor und Sport.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků