BMW X5 Coupé: čtyřkolka ve stylu Mercedesu CLS

Už dříve jsme se zmínili, že BMW plánuje vytvořit zcela nový model nabídky, crossover X4, který kombinuje kupé s SUV. Podle Autoexpressu se má jednat o mix mezi šestkovým kupé a modelem X3, přičemž X4 si vezme z obojího to nejlepší. Pod kapotou bude veškerá technika, jakou používá X3, ovšem s nižší hmotností a těžištěm by měl být vůz lépe ovladatelný na silnici. Mezi klasickými motory se má objevit i osmiválec s výkonem okolo 400 k, který dostane i nová generace M3.

Magazín Auto Motor und Sport tyto informace v podstatě potvrdil, ale uvádí je trochu jinak. Základem by neměl být model X3, ale nová generace X5. Kupé by pak mělo dostat místo klasické dvojice dveří rovnou čtveřici, tedy podobně jako Mercedes-Benz CLS. Poháněna budou všechna kola a novinka dlouhá 4,7 m by se měla jmenovat X5 Coupé.

Možnou podobu X5 Coupé najdete na webu Auto Motor und Sport.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 37 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků