BMW X3 je terénním vozem roku 2006

S výrazným odstupem od ostatních konkurentů zvolili čtenáři odborného časopisu „Offroad“ terénním vozem roku BMW X3. S 16,33 procenty odevzdaných hlasů hlasovali čtenáři v kategorii SUV pro kompaktní Sports Activity Vehicle od BMW a dali tak modelu X3 o 50 procent více hlasů než jeho rivalovi na druhém místě. X3 se tímto výrazným výsledkem suverénně prosadil do čela širokého pole 18 nominovaných vozů.

„Těší nás především fakt, že kvality modelu X3 byly pozitivně oceněny i tak vysoce kvalifikovaným publikem, jakým jsou čtenáři časopisu „Offroad“,“ objasnil u příležitosti udílení cen v Mnichově Wilhelm Becker, vedoucí vývoje modelů BMW řady 1, 3, X3 a Z4. „To ukazuje, že jsme touto jedinečnou koncepcí vozu X3 dokázali přesvědčit i fanoušky terénních vozů, a to například jeho agilností, která je v této kategorii mimořádná“, tolik Becker.

Enormní obliba BMW X3 se odráží také v jeho úspěšnosti na trhu. Z vozů BMW prodaných v Německu v roce 2005 bylo přes 21 000 právě BMW X3, celosvětově dokonce přes 110 000. S 11,4 procenty podílu na trhu nových registrací v Německu bylo v roce 2005 nejoblíbenějším vozidlem v kategorii terénních vozů a jediným s dvoumístným procentním ohodnocením. Společně s modelem X5 dosáhlo BMW v roce 2005 v Německu podílu nových registrací v uvedené kategorii ve výši 18,5 procent, a bylo tak nejúspěšnější značkou mezi terénními vozy. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků