BMW X3 je terénním vozem roku 2006

S výrazným odstupem od ostatních konkurentů zvolili čtenáři odborného časopisu „Offroad“ terénním vozem roku BMW X3. S 16,33 procenty odevzdaných hlasů hlasovali čtenáři v kategorii SUV pro kompaktní Sports Activity Vehicle od BMW a dali tak modelu X3 o 50 procent více hlasů než jeho rivalovi na druhém místě. X3 se tímto výrazným výsledkem suverénně prosadil do čela širokého pole 18 nominovaných vozů.

„Těší nás především fakt, že kvality modelu X3 byly pozitivně oceněny i tak vysoce kvalifikovaným publikem, jakým jsou čtenáři časopisu „Offroad“,“ objasnil u příležitosti udílení cen v Mnichově Wilhelm Becker, vedoucí vývoje modelů BMW řady 1, 3, X3 a Z4. „To ukazuje, že jsme touto jedinečnou koncepcí vozu X3 dokázali přesvědčit i fanoušky terénních vozů, a to například jeho agilností, která je v této kategorii mimořádná“, tolik Becker.

Enormní obliba BMW X3 se odráží také v jeho úspěšnosti na trhu. Z vozů BMW prodaných v Německu v roce 2005 bylo přes 21 000 právě BMW X3, celosvětově dokonce přes 110 000. S 11,4 procenty podílu na trhu nových registrací v Německu bylo v roce 2005 nejoblíbenějším vozidlem v kategorii terénních vozů a jediným s dvoumístným procentním ohodnocením. Společně s modelem X5 dosáhlo BMW v roce 2005 v Německu podílu nových registrací v uvedené kategorii ve výši 18,5 procent, a bylo tak nejúspěšnější značkou mezi terénními vozy. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků