BMW X Sport, první crossover značky míří k sériové výrobě

Automobilka BMW již brzy odhalí definitivní podobu svého nového modelu, který vzejde ze studie X Sport. V roce 2008 by se pak měla rozjet sériová výroba vůbec prvního vozu BMW ve třídě crossover. Design nového modelu by měl být kombinací prvků coupé a nynějších SUV, půjde tedy o model se zvýšeným podvozkem a vyšší karosérii, ovšem ve tvaru čtyřdveřového "kupé". Délka by se měla pohybovat okolo 4,8 metru a určité prvky, jako je např. přední maska, by měly vycházet z designu dnešní trojkové řady.

Cílovou stanicí pro nový model mají být hlavně Spojené státy, ovšem počítá se i s prodejem v Evropě. Pod kapotou nového modelu by se měly objevit klasické řadové šestiválce o výkonech až 300 koní a osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem okolo 400 koní. Naftu by měl zastupovat třílitrový motor s výkonem okolo 240 koní. Cena základního modelu by neměla přesáhnout hranici 50 000 eur (přibližně 1,45 mil. Kč).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků