BMW X Sport, první crossover značky míří k sériové výrobě

Automobilka BMW již brzy odhalí definitivní podobu svého nového modelu, který vzejde ze studie X Sport. V roce 2008 by se pak měla rozjet sériová výroba vůbec prvního vozu BMW ve třídě crossover. Design nového modelu by měl být kombinací prvků coupé a nynějších SUV, půjde tedy o model se zvýšeným podvozkem a vyšší karosérii, ovšem ve tvaru čtyřdveřového "kupé". Délka by se měla pohybovat okolo 4,8 metru a určité prvky, jako je např. přední maska, by měly vycházet z designu dnešní trojkové řady.

Cílovou stanicí pro nový model mají být hlavně Spojené státy, ovšem počítá se i s prodejem v Evropě. Pod kapotou nového modelu by se měly objevit klasické řadové šestiválce o výkonech až 300 koní a osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem okolo 400 koní. Naftu by měl zastupovat třílitrový motor s výkonem okolo 240 koní. Cena základního modelu by neměla přesáhnout hranici 50 000 eur (přibližně 1,45 mil. Kč).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků