BMW X Sport, první crossover značky míří k sériové výrobě

Automobilka BMW již brzy odhalí definitivní podobu svého nového modelu, který vzejde ze studie X Sport. V roce 2008 by se pak měla rozjet sériová výroba vůbec prvního vozu BMW ve třídě crossover. Design nového modelu by měl být kombinací prvků coupé a nynějších SUV, půjde tedy o model se zvýšeným podvozkem a vyšší karosérii, ovšem ve tvaru čtyřdveřového "kupé". Délka by se měla pohybovat okolo 4,8 metru a určité prvky, jako je např. přední maska, by měly vycházet z designu dnešní trojkové řady.

Cílovou stanicí pro nový model mají být hlavně Spojené státy, ovšem počítá se i s prodejem v Evropě. Pod kapotou nového modelu by se měly objevit klasické řadové šestiválce o výkonech až 300 koní a osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem okolo 400 koní. Naftu by měl zastupovat třílitrový motor s výkonem okolo 240 koní. Cena základního modelu by neměla přesáhnout hranici 50 000 eur (přibližně 1,45 mil. Kč).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků