BMW vyvíjí další SUV, tentokrát X1

Mnichovská automobilka vyvíjí další SUV. Že jich má již dost? To si myslíme taky. I navzdory tomu ale přijde na trh další model s označením X1, hierarchicky zařazen pod X3. Pro pohon budou sloužit stejné agregáty jako používá jedničková řada. Samozřejmostí bude pohon všech kol xDrive, převzatý z větší „ixtrojky“.

Po designové stránce půjde X1 po stopách nových modelů, jakými jsou X5 nebo X6. Základní cena by neměla překročit částku 30 tisíc Eur (cca 820 tisíc Kč). Konkurence ovšem rovněž nespí – Audi pošle na trh malé SUV v podobě Q3, Mercedes zase o trochu větší GLK. BMW X1 se na trhu objeví nejdříve v roce 2010.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků