BMW vyvíjí další SUV, tentokrát X1

Mnichovská automobilka vyvíjí další SUV. Že jich má již dost? To si myslíme taky. I navzdory tomu ale přijde na trh další model s označením X1, hierarchicky zařazen pod X3. Pro pohon budou sloužit stejné agregáty jako používá jedničková řada. Samozřejmostí bude pohon všech kol xDrive, převzatý z větší „ixtrojky“.

Po designové stránce půjde X1 po stopách nových modelů, jakými jsou X5 nebo X6. Základní cena by neměla překročit částku 30 tisíc Eur (cca 820 tisíc Kč). Konkurence ovšem rovněž nespí – Audi pošle na trh malé SUV v podobě Q3, Mercedes zase o trochu větší GLK. BMW X1 se na trhu objeví nejdříve v roce 2010.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků