BMW už trápí novou X6 na Nordschleife. Rovnou ve verzi M s výkonem 600 koní!

Stylovější provedení brzy doprovodí novou generaci BMW X5. A varianta od divize Motorsport bude zřejmě záhy následovat. Přichycena byla při testování na severní smyčce Nürburgringu.

Už to není Fiat Multipla, ale BMW X6, které budí mezi automobilovými nadšenci největší vášně a rozpory. Zakladatel luxusních "SUV-kupé" se splývavou střechou brzy dorazí už ve své třetí generaci. Opět tak doprovodí nové vydání X5.

BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Novinku si můžeme lépe prohlédnout na videu ze severní smyčky Nürburgringu. Zde testování podstupuje rovnou verze M. Designové prvky jsou zřejmé. Novinka opět dostane přední část v podstatě z X5, včetně obřích ledvinek. Na zádi se pak například od X4 odliší vlnovkou ve svítilnách. Trojúhelníkové aerodynamické prvky nad zadním sklem pak právě menší SAV připomínají.

Co se týče verze X6 M, na videu je vidět, jak statečně přilnavost pneumatik bojuje s hmotností a přirozeně vyšším těžištěm. Novinka dostane opět osmiválec o objemu 4,4 litru. Ovšem stejně jako v případě M5 by měl dostat rovných 600 koňských sil.

Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Právě od M5 by nová X6 mohla zdědit i pohon M xDrive. Ten na rozdíl od dosavadního xDrive u předchůdce umí oddělit jen pohon zadních kol. A to by mohla být docela zábava... Zatímco standardní X6 se očekává na začátku příštího roku, představení verze M se odhaduje naopak na závěr roku 2019.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4Motion (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

včera | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků