BMW už trápí novou X6 na Nordschleife. Rovnou ve verzi M s výkonem 600 koní!

Stylovější provedení brzy doprovodí novou generaci BMW X5. A varianta od divize Motorsport bude zřejmě záhy následovat. Přichycena byla při testování na severní smyčce Nürburgringu.

Už to není Fiat Multipla, ale BMW X6, které budí mezi automobilovými nadšenci největší vášně a rozpory. Zakladatel luxusních "SUV-kupé" se splývavou střechou brzy dorazí už ve své třetí generaci. Opět tak doprovodí nové vydání X5.

BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Novinku si můžeme lépe prohlédnout na videu ze severní smyčky Nürburgringu. Zde testování podstupuje rovnou verze M. Designové prvky jsou zřejmé. Novinka opět dostane přední část v podstatě z X5, včetně obřích ledvinek. Na zádi se pak například od X4 odliší vlnovkou ve svítilnách. Trojúhelníkové aerodynamické prvky nad zadním sklem pak právě menší SAV připomínají.

Co se týče verze X6 M, na videu je vidět, jak statečně přilnavost pneumatik bojuje s hmotností a přirozeně vyšším těžištěm. Novinka dostane opět osmiválec o objemu 4,4 litru. Ovšem stejně jako v případě M5 by měl dostat rovných 600 koňských sil.

Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Právě od M5 by nová X6 mohla zdědit i pohon M xDrive. Ten na rozdíl od dosavadního xDrive u předchůdce umí oddělit jen pohon zadních kol. A to by mohla být docela zábava... Zatímco standardní X6 se očekává na začátku příštího roku, představení verze M se odhaduje naopak na závěr roku 2019.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků