BMW už trápí novou X6 na Nordschleife. Rovnou ve verzi M s výkonem 600 koní!

Stylovější provedení brzy doprovodí novou generaci BMW X5. A varianta od divize Motorsport bude zřejmě záhy následovat. Přichycena byla při testování na severní smyčce Nürburgringu.

Už to není Fiat Multipla, ale BMW X6, které budí mezi automobilovými nadšenci největší vášně a rozpory. Zakladatel luxusních "SUV-kupé" se splývavou střechou brzy dorazí už ve své třetí generaci. Opět tak doprovodí nové vydání X5.

BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Novinku si můžeme lépe prohlédnout na videu ze severní smyčky Nürburgringu. Zde testování podstupuje rovnou verze M. Designové prvky jsou zřejmé. Novinka opět dostane přední část v podstatě z X5, včetně obřích ledvinek. Na zádi se pak například od X4 odliší vlnovkou ve svítilnách. Trojúhelníkové aerodynamické prvky nad zadním sklem pak právě menší SAV připomínají.

Co se týče verze X6 M, na videu je vidět, jak statečně přilnavost pneumatik bojuje s hmotností a přirozeně vyšším těžištěm. Novinka dostane opět osmiválec o objemu 4,4 litru. Ovšem stejně jako v případě M5 by měl dostat rovných 600 koňských sil.

Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Právě od M5 by nová X6 mohla zdědit i pohon M xDrive. Ten na rozdíl od dosavadního xDrive u předchůdce umí oddělit jen pohon zadních kol. A to by mohla být docela zábava... Zatímco standardní X6 se očekává na začátku příštího roku, představení verze M se odhaduje naopak na závěr roku 2019.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků