BMW ukazuje prototyp řady 2 Gran Coupé. Technika bude pocházet z nové řady 1

Po první upoutávce nám již BMW ukazuje novou řadu 2 Gran Coupé také ve formě maskovaného prototypu. Dozvídáme se i hrstku technických informací.

Nejmenší řady BMW zažívají vcelku zásadní proměnu. Nejnovější řada 1 přešla na platformu pohonu předních kol, další generace praktických MPV řady 2 Gran Tourer a Active Tourer se již nemáme dočkat a očekávaného nástupce řady 2 s karoseriemi kupé a kabrioletu už zanedlouho doplní i prostornější čtyřdveřové Gran Coupé.

Velké změny v nabídce BMW X5: V ČR už koupíte V8 i hybrid se skvělou spotřebou

Velké změny v nabídce BMW X5: V ČR už koupíte V8 i hybrid se skvělou spotřebou

Jeho kousek nám už BMW ukázalo dříve, teď už ovšem vypouští i fotky maskovaného prototypu. Stejný čtyřdveřový recept tedy automobilka chystá i pro malou „dvojku“. Nejdůležitější informací je ovšem potvrzení, že Gran Coupé bude stát na stejném základě jako nejnovější řada 1, tudíž nabídne pohon předních, respektive u výkonnějších motorizací všech kol. Na druhou stranu sportovnějšímu kupé a kabrioletu řady 2 by měl zůstat pohon zadních kol.

I tímto způsobem bude tedy řada 2 Gran Coupé bojovat proti konkurentovi Mercedesu-Benz CLA. K potlačení nedotáčivosti dostane novinka stejně jako nová „jednička“ i stabilizační systém ARB. Systém má zaručit výrazné zlepšení trakce při rozjezdu, zatáčení nebo jízdě na mokrém povrchu a umožňuje citlivější a rychlejší přibrzďování protáčejícího se kola.

Spolupráce BMW a JLR se prohlubuje. Britové mají začít používat německé motory

Spolupráce BMW a JLR se prohlubuje. Britové mají začít používat německé motory

Technika hatchbacku řady 1 se překlápí také u nejvýše postavené varianty řady 2 Gran Coupé s označením M235i xDrive. I zde se totiž objeví pod kapotou nejvýkonnější čtyřválec od BMW. Dvoulitr o výkonu 225 kW (306 koní) je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, pohonem všech kol a standardně dostane i samosvorný diferenciál Torsen na přední nápravě.

Maskování prototypu je doplněno o QR kód, který odkazuje na stránky BMW, kde se budou o novém Gran Coupé postupně objevovat nové informace. Novinka bude globálním modelem, takže o další rozšíření malých BMW nepřijde nikdo. Světová premiéra je plánovaná na listopadový autosalon v Los Angeles. S uvedením na trh se počítá na jaro 2020.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků