BMW tii: slavné jméno se opravdu vrátí

Koncem šedesátých let představená řada BMW 2002 byla záhy doplněna o zvláštní provedení s označením tii. Právě tyto vozy dnes patří mezi sběrateli k nejvyhledávanějším. Jednalo se o auta, jež byla odlehčena, jejich podvozky vylepšeny a motory posíleny třeba vstřikováním paliva Kugelfisher. Poté se na zásluhy tohoto provedení pro rozvoj automobilky pozapomnělo, ale dnes se zdá, že by se idea tii mohla v brzké době objevit v nabídce BMW Performance.

Na loňském autosalonu v Tokiu totiž byla představena studie na bází BMW řady 1, v jejímž doplňkovém označení se právě specifikace tii objevila. Dle nejnovějších signálů je více než pravděpodobné, že se do sériové výroby dostane již kolem roku 2010. K pohonu bude zřejmě použit šestiválec 3,0 se dvěma dmychadly, který dnes ve verzi 135i dává 306 koní. Uvedení varianty tii do řady 1 je již takřka jisté, takže lze předpokládat, že lákavá možnost odlehčeného provedení padne také na úrodnou půdu nejlépe prodávané mnichovské řady 3. V duchu současných trendů tak můžeme očekávat nové laminátové povrchové díly karosérie, spoilery, větší kola a brzdy a sportovní interiér se zvláštními sedadly a volantem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
BMW 1 tii Concept

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků