BMW tii: slavné jméno se opravdu vrátí

Koncem šedesátých let představená řada BMW 2002 byla záhy doplněna o zvláštní provedení s označením tii. Právě tyto vozy dnes patří mezi sběrateli k nejvyhledávanějším. Jednalo se o auta, jež byla odlehčena, jejich podvozky vylepšeny a motory posíleny třeba vstřikováním paliva Kugelfisher. Poté se na zásluhy tohoto provedení pro rozvoj automobilky pozapomnělo, ale dnes se zdá, že by se idea tii mohla v brzké době objevit v nabídce BMW Performance.

Na loňském autosalonu v Tokiu totiž byla představena studie na bází BMW řady 1, v jejímž doplňkovém označení se právě specifikace tii objevila. Dle nejnovějších signálů je více než pravděpodobné, že se do sériové výroby dostane již kolem roku 2010. K pohonu bude zřejmě použit šestiválec 3,0 se dvěma dmychadly, který dnes ve verzi 135i dává 306 koní. Uvedení varianty tii do řady 1 je již takřka jisté, takže lze předpokládat, že lákavá možnost odlehčeného provedení padne také na úrodnou půdu nejlépe prodávané mnichovské řady 3. V duchu současných trendů tak můžeme očekávat nové laminátové povrchové díly karosérie, spoilery, větší kola a brzdy a sportovní interiér se zvláštními sedadly a volantem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
BMW 1 tii Concept

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků