BMW svolává Toyotu Supra. Majitelům vymění vozidla, ohrožena je bezpečnost řidiče

Nová Toyota Supra je na trhu teprve chvíli, už teď ale musí značka řešit svolávací akci. Ohrožena je totiž bezpečnost posádky.

Zvýšené riziko úrazu řidiče při nehodě z důvodu nesprávně provedených svárů vodící smyčky bezpečnostního pásu. Tento bezpečnostní problém se podle všeho může objevit u nových exemplářů Toyoty Supra. S technikou od BMW a výrobou v rakouské továrně Magna Steyr ve Štýrském Hradci po boku BMW Z4 však tuto „svolávačku“ neřeší Toyota, ale právě BMW.

Sourozence BMW Z4 se nicméně akce týkat nemá a v případě Supry se jedná o pouhých sedm kusů „německo-japonského“ sporťáku, z čehož teprve tři byly prodány zákazníkům. K problému se zatím nemají vázat žádné nehody či zranění, ale obě automobilky samozřejmě chtějí tuto nepříjemnost vyřešit co nejdříve. Majitelé zasažených vozů budou kontaktováni telefonicky, případně e-mailem.

Toyota Supra s manuálem nakonec vznikne. Za cenu převodovky pořídíte nové Aygo

Toyota Supra s manuálem nakonec vznikne. Za cenu převodovky pořídíte nové Aygo

Chyba má být přitom na straně výrobce samotné vodící smyčky pásu, firmy Hubert Schlieckmann GmbH. V případě těžké nehody se tedy může uložení smyčky pásu poškodit, čímž je ohrožena bezpečnost Supry.

Jelikož se jedná o velmi malý počet defektních vozidel a novinka je na trhu krátkou dobu, BMW podle všeho zajistí majitelům okamžitou výměnu vozidla bez jakéhokoliv poplatku. Ano, pro výrobce je to zřejmě snadnější a méně nákladnější postup, než řešit opravu jednotlivých vozidel.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek