BMW svolává Toyotu Supra. Majitelům vymění vozidla, ohrožena je bezpečnost řidiče

Nová Toyota Supra je na trhu teprve chvíli, už teď ale musí značka řešit svolávací akci. Ohrožena je totiž bezpečnost posádky.

Zvýšené riziko úrazu řidiče při nehodě z důvodu nesprávně provedených svárů vodící smyčky bezpečnostního pásu. Tento bezpečnostní problém se podle všeho může objevit u nových exemplářů Toyoty Supra. S technikou od BMW a výrobou v rakouské továrně Magna Steyr ve Štýrském Hradci po boku BMW Z4 však tuto „svolávačku“ neřeší Toyota, ale právě BMW.

Sourozence BMW Z4 se nicméně akce týkat nemá a v případě Supry se jedná o pouhých sedm kusů „německo-japonského“ sporťáku, z čehož teprve tři byly prodány zákazníkům. K problému se zatím nemají vázat žádné nehody či zranění, ale obě automobilky samozřejmě chtějí tuto nepříjemnost vyřešit co nejdříve. Majitelé zasažených vozů budou kontaktováni telefonicky, případně e-mailem.

Toyota Supra s manuálem nakonec vznikne. Za cenu převodovky pořídíte nové Aygo

Toyota Supra s manuálem nakonec vznikne. Za cenu převodovky pořídíte nové Aygo

Chyba má být přitom na straně výrobce samotné vodící smyčky pásu, firmy Hubert Schlieckmann GmbH. V případě těžké nehody se tedy může uložení smyčky pásu poškodit, čímž je ohrožena bezpečnost Supry.

Jelikož se jedná o velmi malý počet defektních vozidel a novinka je na trhu krátkou dobu, BMW podle všeho zajistí majitelům okamžitou výměnu vozidla bez jakéhokoliv poplatku. Ano, pro výrobce je to zřejmě snadnější a méně nákladnější postup, než řešit opravu jednotlivých vozidel.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků