BMW sjednotilo ceny

Německá automobilka BMW nabízí svou sedmou řadu ve všech zemích, kde od prvního ledna platí nová společná měna euro, za shodné ceny.
BMW sjednotilo ceny
Toto opatření přinese zákazníkům, ale jen jistotu, že BMW řady 7 nakoupí za shodné základní ceny. Neznamená to však, že výsledná cena automobilů bude shodná. Rozdíly budou vyplývat z rozdílného povinné vybavení či zákonných poplatků – daní. Čeští zákazníci zaplatí za základní provedení nové „sedmičky“ Kč 2 386 400,-.

V blízké době dojde k postupnému srovnání cen i u ostatních modelů mnichovské značky, ale zdaleka nejen u ní. BMW zdaleka nepatří k mezi ty automobilky, které mají největší cenové rozdíly na jednotlivých trzích.

Svým způsobem pověstná je v tomto bodě další německá značka. Možná si někteří  pamatují, jak v roce 1998 Evropská komise udělila Volkswagenu pokutu převyšující magickou hranici sto miliónů eur právě za to, že se snažil bránit zákazníkům, zejména těm německým, v nákupu automobilů na levnějších zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků