BMW sjednotilo ceny

Německá automobilka BMW nabízí svou sedmou řadu ve všech zemích, kde od prvního ledna platí nová společná měna euro, za shodné ceny.
BMW sjednotilo ceny
Toto opatření přinese zákazníkům, ale jen jistotu, že BMW řady 7 nakoupí za shodné základní ceny. Neznamená to však, že výsledná cena automobilů bude shodná. Rozdíly budou vyplývat z rozdílného povinné vybavení či zákonných poplatků – daní. Čeští zákazníci zaplatí za základní provedení nové „sedmičky“ Kč 2 386 400,-.

V blízké době dojde k postupnému srovnání cen i u ostatních modelů mnichovské značky, ale zdaleka nejen u ní. BMW zdaleka nepatří k mezi ty automobilky, které mají největší cenové rozdíly na jednotlivých trzích.

Svým způsobem pověstná je v tomto bodě další německá značka. Možná si někteří  pamatují, jak v roce 1998 Evropská komise udělila Volkswagenu pokutu převyšující magickou hranici sto miliónů eur právě za to, že se snažil bránit zákazníkům, zejména těm německým, v nákupu automobilů na levnějších zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků