BMW sjednotilo ceny

Německá automobilka BMW nabízí svou sedmou řadu ve všech zemích, kde od prvního ledna platí nová společná měna euro, za shodné ceny.
BMW sjednotilo ceny
Toto opatření přinese zákazníkům, ale jen jistotu, že BMW řady 7 nakoupí za shodné základní ceny. Neznamená to však, že výsledná cena automobilů bude shodná. Rozdíly budou vyplývat z rozdílného povinné vybavení či zákonných poplatků – daní. Čeští zákazníci zaplatí za základní provedení nové „sedmičky“ Kč 2 386 400,-.

V blízké době dojde k postupnému srovnání cen i u ostatních modelů mnichovské značky, ale zdaleka nejen u ní. BMW zdaleka nepatří k mezi ty automobilky, které mají největší cenové rozdíly na jednotlivých trzích.

Svým způsobem pověstná je v tomto bodě další německá značka. Možná si někteří  pamatují, jak v roce 1998 Evropská komise udělila Volkswagenu pokutu převyšující magickou hranici sto miliónů eur právě za to, že se snažil bránit zákazníkům, zejména těm německým, v nákupu automobilů na levnějších zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků