BMW sjednotilo ceny

Německá automobilka BMW nabízí svou sedmou řadu ve všech zemích, kde od prvního ledna platí nová společná měna euro, za shodné ceny.
BMW sjednotilo ceny
Toto opatření přinese zákazníkům, ale jen jistotu, že BMW řady 7 nakoupí za shodné základní ceny. Neznamená to však, že výsledná cena automobilů bude shodná. Rozdíly budou vyplývat z rozdílného povinné vybavení či zákonných poplatků – daní. Čeští zákazníci zaplatí za základní provedení nové „sedmičky“ Kč 2 386 400,-.

V blízké době dojde k postupnému srovnání cen i u ostatních modelů mnichovské značky, ale zdaleka nejen u ní. BMW zdaleka nepatří k mezi ty automobilky, které mají největší cenové rozdíly na jednotlivých trzích.

Svým způsobem pověstná je v tomto bodě další německá značka. Možná si někteří  pamatují, jak v roce 1998 Evropská komise udělila Volkswagenu pokutu převyšující magickou hranici sto miliónů eur právě za to, že se snažil bránit zákazníkům, zejména těm německým, v nákupu automobilů na levnějších zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků