BMW řady 6 dostane výkonný nafťák

Ač se může zdát naftový motor pod kapotou sportovního kupé jako rouhání, doba si to žádá. Přestože to zatím není na pořadu dne, nafta se dříve nebo později v BMW 6 objeví, uvedl britský AutoExpress. Tiskový mluvčí automobilky to sice neřekl přímo, ale z jeho věty „při současné popularitě a výkonu naftových motorů nikdy neříkej nikdy,“ je to více než patrné.

Vyvoleným agregátem bude s největší pravděpodobností třílitrový šestiválec s dvoustupňovým přeplňováním, který se nyní nachází v BMW 535d a který dosahuje na svůj objem skutečně monstrózního výkonu 200 kW. Motor se objeví také v sedmičkové řadě, kde nahradí současný čtyřlitr (ten bude mít vyšší výkon), a v modelu X5.

V současné době jsou v šestce tři benzínové motory, třílitrový šestiválec, osmiválec s objemem 4.4 l a pětilitrový desetiválec ve verzi M6.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků