BMW řady 6 dostane v příští generaci dvě rozdílná naladění

BMW nyní řeší problém, jakým směrem se vydat u nové generace „šestky“. Mnoho zákazníků si stěžuje na kompromisní naladění, které postrádá více sportovnosti, ovšem sportovní tenhle vůz ani nikdy být neměl. Cení si ho tak především ti, kteří za ním hledali rychlé GT (s obstojnou motorizací), nabízející adekvátní komfort.

V Mnichově zvažují s příchodem nové generace výrobu dvou verzí, které by byly zcela rozličně naladěny. Nyní tvoří vrchol nabídky model M6 - ten zřejmě zůstane, ale i základnější verze budou k dispozici ve dvou provedeních.

Tenhle postup je vcelku zajímavý, protože na sportovní vyžití má BMW k dispozici zcela jiné modely, kterým se toto poslání daří plnit s přehledem. Důležitý je ale trh a když to tak zákazníci chtějí, automobilka nemůže jinak. Nová generace se očekává na přelomu roků 2010 a 2011, přičemž by měla vycházet z představeného konceptu CS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW Concept CS
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků