BMW řady 6 dostane v příští generaci dvě rozdílná naladění

BMW nyní řeší problém, jakým směrem se vydat u nové generace „šestky“. Mnoho zákazníků si stěžuje na kompromisní naladění, které postrádá více sportovnosti, ovšem sportovní tenhle vůz ani nikdy být neměl. Cení si ho tak především ti, kteří za ním hledali rychlé GT (s obstojnou motorizací), nabízející adekvátní komfort.

V Mnichově zvažují s příchodem nové generace výrobu dvou verzí, které by byly zcela rozličně naladěny. Nyní tvoří vrchol nabídky model M6 - ten zřejmě zůstane, ale i základnější verze budou k dispozici ve dvou provedeních.

Tenhle postup je vcelku zajímavý, protože na sportovní vyžití má BMW k dispozici zcela jiné modely, kterým se toto poslání daří plnit s přehledem. Důležitý je ale trh a když to tak zákazníci chtějí, automobilka nemůže jinak. Nová generace se očekává na přelomu roků 2010 a 2011, přičemž by měla vycházet z představeného konceptu CS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW Concept CS
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků