BMW řady 4 Cabrio odhaleno únikem. Patentové ilustrace ukazují skoro všechno

Vzhled standardního kupé i ostrého M4 už vlastně známe. Teď přichází na řadu i očekávaný kabriolet.

Není pochyb, že nová generace BMW řady 4 vzbudila silný poprask svým diskutabilním designem přídě s velkými ledvinkami. Německá značka se však trendu bude držet dále, ve stejném stylu přijede i ostrá dvojka M4 a rovněž sedan M3 (včetně kombi), no a pochopitelně také otevřená verze řady 4 Cabrio (kterou máme již potvrzenou i ve formě M4).

Nové BMW M4 se ukazuje po boku závoďáku GT3. Lehčím maskováním odhaluje křivky

Nové BMW M4 se ukazuje po boku závoďáku GT3. Lehčím maskováním odhaluje křivky

Právě standardní kabriolet nové řady 4 se nyní ukazuje světu na ilustracích, které unikly na internet z čínského patentového úřadu. Rozporuplná maska tedy zůstává a záď se pochopitelně taky od kupé nijak zásadně neliší. Novinkou je však zvolení plátěné elektricky skládané střechy. Předchozí kabriolet řady 4 totiž spoléhal na variantu s pevnými díly.   

Lze předpokládat, že změna konstrukce střechy ušetří kabrioletu vůči staršímu modelu pár kilogramů k dobru. S designem nárazníků na ilustracích je zřejmé, že koukáme na jednu z nižších variant, vrcholné standardní M440i bude samozřejmě vypadat o něco agresivněji.

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Maskované prototypy již byly spatřeny při testování, tudíž standardní kabriolet řady 4 by mohlo BMW oficiálně představit už zanedlouho. V plánech značky je nicméně v nejbližších dnech premiéra sedanu M3 a kupé M4, kterých se máme dočkat už 23. září. Zato otevřená varianta M4 by mohla dorazit někdy příští rok, zatímco kombíku M3 Touring se máme dočkat v roce 2022.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků