BMW řady 3 s pořadovým číslem 3 000 000

28. října sjel z pásů továrny v Regensburgu vůz BMW řady 3 s pořadovým číslem 3 000 000. Stalo se tak šest let po začátku výroby aktuální verze „trojkové řady“ v roce 1998. Jubilejním vozem s pořadovým číslem 3 000 000 byl vůz BMW M3 a spolu ním dosáhla společnost BMW nového rekordu. Nikdy v historii automobilka BMW nevyrobila takové množství jednoho modelu v jednom produkčním cyklu. „Za jedinečným úspěchem BMW řady 3 stojí jeho dynamické vlastnosti, množství variant karosérií a možnost individuálního výběru výbavy,“ říká Dr. Norbert Rethofer, který v představenstvu BMW AG zodpovídá za produkci. BMW vyrábí vozy podle specifických přání zákazníků. Proto se žádné ze tří milionů vyrobených BMW řady 3 úplně nepodobá druhému.

BMW řady 3 se s plnou flexibilitou vyrábí v pěti závodech BMW v Mnichově, Regensburgu, Dingolfingu, Rosslynu (Jižní Afrika) a Shenyangu (Čína). Dále BMW montuje vozy BMW řady 3 ale i další modely v tak zvaných CKD (Completely Knocked Down) závodech především v asijských zemích. Tyto vozy se kompletují s pomocí místních dodavatelů komponentů. Tím se zabrání vysokým clům a auta lze na trhu nabízet za ceny srovnatelné s konkurencí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 19 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků