BMW řady 3 s pořadovým číslem 3 000 000

28. října sjel z pásů továrny v Regensburgu vůz BMW řady 3 s pořadovým číslem 3 000 000. Stalo se tak šest let po začátku výroby aktuální verze „trojkové řady“ v roce 1998. Jubilejním vozem s pořadovým číslem 3 000 000 byl vůz BMW M3 a spolu ním dosáhla společnost BMW nového rekordu. Nikdy v historii automobilka BMW nevyrobila takové množství jednoho modelu v jednom produkčním cyklu. „Za jedinečným úspěchem BMW řady 3 stojí jeho dynamické vlastnosti, množství variant karosérií a možnost individuálního výběru výbavy,“ říká Dr. Norbert Rethofer, který v představenstvu BMW AG zodpovídá za produkci. BMW vyrábí vozy podle specifických přání zákazníků. Proto se žádné ze tří milionů vyrobených BMW řady 3 úplně nepodobá druhému.

BMW řady 3 se s plnou flexibilitou vyrábí v pěti závodech BMW v Mnichově, Regensburgu, Dingolfingu, Rosslynu (Jižní Afrika) a Shenyangu (Čína). Dále BMW montuje vozy BMW řady 3 ale i další modely v tak zvaných CKD (Completely Knocked Down) závodech především v asijských zemích. Tyto vozy se kompletují s pomocí místních dodavatelů komponentů. Tím se zabrání vysokým clům a auta lze na trhu nabízet za ceny srovnatelné s konkurencí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků