BMW řady 3 s pořadovým číslem 3 000 000

28. října sjel z pásů továrny v Regensburgu vůz BMW řady 3 s pořadovým číslem 3 000 000. Stalo se tak šest let po začátku výroby aktuální verze „trojkové řady“ v roce 1998. Jubilejním vozem s pořadovým číslem 3 000 000 byl vůz BMW M3 a spolu ním dosáhla společnost BMW nového rekordu. Nikdy v historii automobilka BMW nevyrobila takové množství jednoho modelu v jednom produkčním cyklu. „Za jedinečným úspěchem BMW řady 3 stojí jeho dynamické vlastnosti, množství variant karosérií a možnost individuálního výběru výbavy,“ říká Dr. Norbert Rethofer, který v představenstvu BMW AG zodpovídá za produkci. BMW vyrábí vozy podle specifických přání zákazníků. Proto se žádné ze tří milionů vyrobených BMW řady 3 úplně nepodobá druhému.

BMW řady 3 se s plnou flexibilitou vyrábí v pěti závodech BMW v Mnichově, Regensburgu, Dingolfingu, Rosslynu (Jižní Afrika) a Shenyangu (Čína). Dále BMW montuje vozy BMW řady 3 ale i další modely v tak zvaných CKD (Completely Knocked Down) závodech především v asijských zemích. Tyto vozy se kompletují s pomocí místních dodavatelů komponentů. Tím se zabrání vysokým clům a auta lze na trhu nabízet za ceny srovnatelné s konkurencí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků