BMW řady 3 má oficiálně ostrou naftovou verzi. Stovku dá pod 5 s, jezdí za 6 litrů

Vedle nové motorizace M340d xDrive nás čeká i rozšíření plug-in hybridní nabídky.

Motorová paleta nového BMW řady 3 se oficiálně rozšiřuje o silný třílitrový šestiválcový diesel M340d xDrive. Novou motorizaci dostanou obě karosářské varianty - sedan i kombi. Samotný motor produkuje výkon 250 kW (340 koní) a 700 N.m točivého momentu. Vůz navíc pracuje s 48voltovou mild-hybridní soustavou.

BMW X5 a X6 mají nový hybridní diesel. Dynamikou dotahuje ostrou verzi M50d

BMW X5 a X6 mají nový hybridní diesel. Dynamikou dotahuje ostrou verzi M50d

Spotřeba se pohybuje v závislosti na zvolené karosářské variantě od 5,3 do 5,8 litrů na 100 km. Vedle toho ale umí zrychlit na stovku za 4,6 sekundy (4,8 s pro Touring). Maximální rychlost je samozřejmě omezena na 250 km/h.

Standardní převodovkou je zde osmistupňový automatu Steptronic Sport. V rámci přidaného písmena „M“ můžete počítat se sportovním podvozkem, variabilním sportovním řízením, sportovním diferenciálem, výfuky s hlubším podtónem a samozřejmě pohonem všech kol. Do standardní výbavy se počítají i kola z lehké slitiny a sportovní brzdy vpředu i vzadu.

Nové BMW řady 4 odhaluje rozporuplnou příď. Bude se držet původního konceptu

Nové BMW řady 4 odhaluje rozporuplnou příď. Bude se držet původního konceptu

Po stránce vzhledu vůz odpovídá již dříve představené, a taktéž ostřeji laděné, motorizaci M340i. Předně jde o agresivnější přední nárazník, dvě koncovky výfuku a decentní emblémy označující motorizaci. České ceny šestiválcového dieselu čekáme každým dnem. Hlavním rivalem novinky bude nové Audi S4, u kterého šestiválec 3.0 TDI nabízí výkon 255 kW (347 koní), točivý moment 700 N.m.

Vedle M340d xDrive čeká trojkovou řadu i rozšíření plug-in hybridních motorizací. K současnému sedanu 330e se v létě letošního roku přidá i kombi. Obě karosářské varianty budou od té doby k mání i s pohonem všech kol xDrive.  

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků