BMW prozradilo technické a vizuální novinky dostupné od jara. Týkají se elektromobilů i konvenčních modelů včetně řady M

S očekávaným příchodem jara BMW novinkami nešetří. Jeho modely dostanou nové interiéry, technologie a více fantazie pro karoserii.

Začátek roku je pro příznivce značky BMW radostné období, protože přichází přehled aktualizací a nových prvků výbavy. Ty se tentokrát zaměřují na řadu 7, elektromobil iX a modely řady 4 včetně výkonné verze M.

BMW 7 bude možné od března objednat v modré Frozen Tanzanite a dvoubarevné kombinaci v rámci palety BMW Individual. Karoserii v atraktivním designu doplní řada nových čalounění interiéru. Na výběr je kůže M Merino v šedo-modré, nebo šedo-hnědé variaci. Alternativou je honosné šedo-černé zpracování BMW Individual, kde je kůže Merino doplněna kašmírovou vlnou.

SUV X7 dostane od dubna příplatkové křišťálové světlomety Iconic Glow s krystaly od Swarovského umístěné v horní části. Pro zvýraznění efektu jsou podsvícené LED. Oběma „sedmičkám“ včetně elektrického SUV iX nadělí BMW od jara rozšířený parkovací asistent Professional. Díky pokročilým technologiím autonomní jízdy si je vůz schopen zapamatovat deset manévrů na trase dlouhé až 600 metrů. Proces parkování lze přerušit, vystoupit a dokončit jej vzdáleně prostřednicím telefonu Apple vybaveného aplikací My BMW.

Výbavu modelu iX obohatí od března asistent pro jízdu a couvání s přívěsem. Nově bude možná manuální aktivace řízení teploty vysokonapěťové baterie, které nastaví optimální teplotu pro následné nabíjení v případě, že port bude mimo dosah navigace.

Pro většinu čistě elektrických modelů (BMW iX, BMW i7 xDrive60 a BMW iX1 xDrive30) vyvinulo BMW nabíjecí kabel Mode 3 podporující nabíjení střídavým proudem o výkonu 22 kW.

Důležité novinky čekají i kompletní řadu 4 včetně výkonných modelů M. Od jara totiž dostane BMW Operační systém 8 spárovaný s prohnutým displejem spojujícím dvojici obrazovek s úhlopříčkami 12,3 a 14,9 palce. Výhledově můžeme očekávat devátou generaci, která je aktuálně testována ve Velké Británii (druhé čtvrtletní 2023) na modelu X1. Přináší propracovanější aplikace, vylepšené dotykové ovládání a častější aktualizace.

Všechny motory řady 4, vyjma modelů M, budou od března spojené s osmistupňovou převodovkou Steptronic vybavenou páčkami na volantu a inovovaným voličem na středovém tunelu. Rovněž dostanou leskle černé lišty na bočních oknech v základu.

Seznam volitelné výbavy rozšiřuje M antracitové hliníkové obložení interiéru Aluminium Rhombicle a od března budete moci mít ve své M4 palubní desku potaženou materiálem Sensatec. Zvenčí sportovního ducha umocní černá nebo červená grafika ve speciálním designu M.

Poslední novinkou je rozšíření funkcí digitálního klíče. Patří mezi ně automatické odemykání při přiblížení k vozu v případě, že máte telefon Samsung vybavený čipem UWB. Snadnější i aktivace digitálních klíčů v rámci více uživatelů.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Spousta řidičů v Česku denně riskuje pokutu kvůli umístění držáku mobilního telefonu. Zákon v tomto případě hovoří jasně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz