BMW provede největší online aktualizaci v historii. Vylepší více než 750.000 aut

Kvůli aktualizacím softwaru se už dnes nemusí pouze do servisu. BMW se chystá na největší akci tohoto druhu v historii – dotkne se více než 750.000 aut.

V dnešní době se automobilky často pyšní nepřetržitým online připojení svých modelů. Díky tomu mohou nabídnout navigační systémy, které propočítávají trasu v reálném čase v závislosti na dopravní situaci, dostanete informace o počasí, přečtete si zprávy nebo systém vylepšíte o nové aplikace. Jde o trend, který už nelze zastavit. Vždyť kdo dnes není online, ten jako by nebyl…

TEST BMW 840i xDrive Individual: Jen si tak ladně plout a mít své jisté

TEST BMW 840i xDrive Individual: Jen si tak ladně plout a mít své jisté

Díky online připojení vozy takzvaně softwarově nestárnou. Kvůli aktualizacím už není nutné jezdit do servisu, což šetří čas i peníze. Automobilka BMW se aktuálně chystá na nejrozsáhlejší aktualizaci ve své historii. Dokonce tak rozsáhlou, že kvůli tomu vydala tiskovou zprávu a popsala novinky, a které se mohou uživatelé těšit.

BMW M3 a M4 mohou být kontroverzní i zezadu. Díky novým originálním dílům

BMW M3 a M4 mohou být kontroverzní i zezadu. Díky novým originálním dílům

Po celém světě se týká více než 750.000 vozů se systémem 7. Zahrnuje zdokonalení BMW Maps, bezdrátového Android Auto, kdy se při navigování s Google Maps zobrazují příkazy i na head-up displeji (totéž platí pro Apple CarPlay), přidává eDrive zóny, kdy plug-in hybridní vůz pozná, že vjel do „zelené“ zóny a přepne na elektřinu, osobní asistent ví, zda se baví s řidičem či spolujezdcem, a služba Connected Charging zobrazí dodatečné informace o nabíjecích stanicích a nabídne i kavárny a restaurace v okolí. S funkcí Smart Opener budete moci individuálně nastavit činnost otevírání víka kufru, nebo jej vypnout.

Nové BMW iX3 oficiálně: Ujede 460 km a má zadní pohon. A rovnou i českou cenu!

Nové BMW iX3 oficiálně: Ujede 460 km a má zadní pohon. A rovnou i českou cenu!

Jako první se aktualizace dočkají Němci. Dostupná bude od 19. října a instalace zabere asi 20 minut. Následně bude zpřístupněna v dalších zemích Evropy, v USA, Kanadě nebo Číně. Netýká se pouze vozů vyrobených od července letošního roku – ty už jsou totiž nejnovější verzí softwaru vybaveny z výroby.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

dnes | Martin Jeník | 2 příspěvky
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků