BMW připravuje MPV

BMW oficiálně potvrdilo práce na nové modelové řadě typu MPV; novinka přijde na trh v roce 2006. Bude mít všechny výhody klasického MPV, tedy variabilní interiér, velký zavazadlový a vnitřní prostor. BMW stejně jako každá automobilka hledá nové zákazníky, což vede k odklonu od tradic; např. Jaguar má kombi v naftě, čemuž by dříve těžko někdo uvěřil. Cena bude odpovídat pozici značky, takže rozhodně nepůjde o nejlevnější produkt na trhu.

MPV je dalším rozšířením nabídky tohoto německého výrobce. V srpnu se začne prodávat zcela nová řada 1, nedávno se objevila novinka X3, přijde i řada 2 (kupé, kabriolet), v přípravě jsou také ostré verze jako Z4-M, M5, M6 apod.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků