BMW připravuje MPV

BMW oficiálně potvrdilo práce na nové modelové řadě typu MPV; novinka přijde na trh v roce 2006. Bude mít všechny výhody klasického MPV, tedy variabilní interiér, velký zavazadlový a vnitřní prostor. BMW stejně jako každá automobilka hledá nové zákazníky, což vede k odklonu od tradic; např. Jaguar má kombi v naftě, čemuž by dříve těžko někdo uvěřil. Cena bude odpovídat pozici značky, takže rozhodně nepůjde o nejlevnější produkt na trhu.

MPV je dalším rozšířením nabídky tohoto německého výrobce. V srpnu se začne prodávat zcela nová řada 1, nedávno se objevila novinka X3, přijde i řada 2 (kupé, kabriolet), v přípravě jsou také ostré verze jako Z4-M, M5, M6 apod.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků