BMW připravuje malý off-road pod názvem X3

Model X5 byl pro mnichovskou automobilku mimořádně úspěšným krokem, proto se dalo očekávat, že BMW časem představí menší, lehčí a levnější variantu tohoto luxusního SUV. Na světlo už prosáklo několik neoficiálních informací, že by se snad malé SUV mohlo logicky jmenovat X3. Ještě pro upřesnění, BMW jej označuje jako SAV (Sports Activity Vehicle).

Teprve nyní však víme bezpečně alespoň to, že BMW představí na lednovém autosalonu v Detroitu studii xActivity, ze které by se měla vyklubat finální verze X3. Proč bude německý vůz představen práve ve Spojených státech? Už u větší sestry X5 se ukázalo, že hlavní odbytiště tohoto typu vozů se nachází za velkou louží, proto počítá vedení automobilky zřejmě s tím, že X3 se bude prodávat rovněž spíš v USA a Kanadě.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Na první pohled poznáváme typické designové prvky BMW.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Až při bližším seznámení nás zaskočí netradiční řešení střechy.

Studie xActivity je dalším počinem kontroverzního designéra Chrise Banglea, ktery dal tomuto „malému“ bavoráčku do vínku spoustu vypouklých vnější prvků – to aby vůz vypadal větší než ve skutečnosti je. Jeho skutečná délka je 4550 mm. Zajímavá jsou především další řešení. Jak si na fotografiích můžete všimnout, designér vytvořil originální karosérii bez středních sloupků a pevné střechy. Druhou vychytralostí je odstín laku konceptu, který se mění v závislosti na dopadu světla. Tyto finesy se však v sériové verzi pravděpodobně neobjeví.

Co se týče motorizace, studie xActivity bude osazena zážehovým šestiválcem o objemu 3.0 litry, jenž bude disponovat maximálním výkonem 170 kW/231 koní, který bude přes pětistupňovou manuální převodovku přenášen na všechna čtyři kola. Ta se budou vyznačovat rozměry 245/45 R18 vpředu a 275/40 R18 vzadu. Nebude samozřejmě chybět pro BMW obvyklá porce elektroniky, která ale v tomto případě není příliš důležitá. Počkejme si až na konečnou verzi X3.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
BMW xActivity nabízí elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Interiér vozu prozrazuje, že BMW xActivity je pouze konceptem.
Jedna z prvních špionážních fotek BMW X3 naznačuje, že konečná
verze bude stát "oběma nohama na zemi".

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků