BMW

BMW přenáší umělecký zážitek do svých vozů. Na vývoji se podílela i slavná umělkyně

V době, kdy můžeme nechat část řízení na autonomních technologiích, se výrobci více zaměřují na vizuálně emotivní zážitek z interiéru. Nová technologie sladí vůz s vaší náladou.

BMW na veletrhu CES, který se konal v Las Vegas od 5. do 8. ledna 2022, poprvé prezentovalo nové pojetí digitálního umění. Nositelem pokrokového prvku je výkonný elektromobil BMW iX M60.

Digital Art Mode je součástí volitelných režimů My Modes, které mají za cíl umocnit zážitek z  jízdy v závislosti na jízdní situaci a atmosféře. Stisknutím tlačítka nebo hlasovým příkazem dojde k synchronizaci práce pohonu, řízení, zvukového projevu, grafiky obrazovek a barev náladového osvětlení. Technologie dále umožňuje nastavit si kombinace dle osobních preferencí.

Při vývoji automobilka spolupracovala s čínskou umělkyní Cao Fei a společně oslavili 50. výročí kulturní angažovanosti BMW. Tato dvojice se nesetkala poprvé. V roce 2017 Cao Fei vytvořila umělecké dílo založené na závodním voze BMW M6 GT3 18. Dnes je BMW Art Car první interpretací svého druhu realizované v plně digitálním prostředí. 

BMW iX M60 je pro tento účel ideální volbou. Jedná se o čerstvou novinku a první čistě elektrické SAV, které zamířilo do výkonné rodiny „M“. Zadruhé, jeho širokoúhlý prohnutý displej svou barevnou sytostí přímo vybízí k uměleckým hrátkám. BMW iX M60 je prvním modelem, kde si technologii Digital Art mohou zájemci vyzkoušet. Následně bude k dispozici jako výbava při objednání vozu, pro jiné bude volbou při dálkové aktualizaci softwaru.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (2) Další článek: Raritní Škoda Octavia Long vyřešila hned dva problémy najednou. Byla však drahá a jen pro vyvolené

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,