BMW

BMW překvapilo terénním závoďákem Dune Taxi. Chystá se snad na Dakar?

Pětiminutové akční video z písečných dun ukazuje elektrický soutěžní stroj i různé modely divize M. Co se nám značka snaží sdělit ale není úplně jasné.

Divize BMW Středního východu zveřejnila na svém YouTube kanálu zajímavý snímek s velmi překvapivým protagonistou. Je jím elektrický závodní stroj s prostým označením Dune Taxi, který zřejmě skutečně existuje. Ve videu je sice poznat použití počítačové grafiky, ale vozidlo evidentně jezdí a v písečných dunách je jako doma. Z hlediska technických parametrů můžeme vycházet pouze ze stručných popisků – výkon 400 kW (544 koní), točivý moment 1000 Nm, zdvih odpružení 400 mm.

Za volantem sedí libanonský závodník Abdo Feghali, spolujezdkyni mu dělá americká herečka a modelka Madelin Cline. Roli zde hrají také Elias a Johannes Hountondjiovi, známí jako Red Bull Driftbrothers. Otázkou je, zda nám BMW tímto snímkem oznamuje, že se hodlá postavit Audi s jeho RS Q E-Tronem, nebo jde o technické cvičení, ukazující možnosti elektrického pohonu ve spojení s divizi M.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (1) Další článek: Nejnovější Dacia nemá dveře ani čelní sklo, přesto bychom ji chtěli. Je důležitější, než se zdá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,