BMW představuje svůj dvouspojkový automat

Automobilka BMW před pár dny ukázala světu svůj nejnovější ostrý kabriolet BMW M3. Ten se navíc stal prvním modelem bavorského výrobce, který se může pochlubit novou dvouspojkovou převodovkou ve stylu známé DSG.

Tip: Představení BMW M3 kabrio naleznete zde.

Princip fungování této převodovky je v podstatě shodný s konkurenčním zařízením. Každá ze spojek má na starosti vybrané převodové stupně. První sudé 2, 4 a 6 a druhá liché 1, 3, 5, 7 a navíc i zpátečku.

Převodovka samozřejmě nabízí dva základní mody řazení. Plně automatický a pak sekvenční, kdy řidič řadí páčkami na volantu, nebo pohybem řadičky dopředu a dozadu. Celkově pak má převodovka 11 předdefinovaných režimů. Pět pro plnou automatiku a šest pro sekvenční řazení.

Režimy se od sebe liší hlavně zaměřením. Převodovka tak umožňuje velmi komfortní jízdu, kdy se řadí při nižších otáčkách a umožňuje přepnout do ryze sportovního módu, kdy umožní motoru vytáčet do omezovače. Navíc se při sportovních režimech výrazně zkracuje doba řazení, kdy se omezuje doba pozvolného přidání plynu po přeřazení. V nejrychlejším modu tak převodovka tuto činnost zcela vynechává a dochází tedy jen k velmi rychlé výměně převodových stupňů pod plným výkonem.

Samozřejmostí u nové převodovky je program Launch Control, který umožní nejlepší možné zrychlení vozu z klidu.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků