BMW představuje svůj dvouspojkový automat

Automobilka BMW před pár dny ukázala světu svůj nejnovější ostrý kabriolet BMW M3. Ten se navíc stal prvním modelem bavorského výrobce, který se může pochlubit novou dvouspojkovou převodovkou ve stylu známé DSG.

Tip: Představení BMW M3 kabrio naleznete zde.

Princip fungování této převodovky je v podstatě shodný s konkurenčním zařízením. Každá ze spojek má na starosti vybrané převodové stupně. První sudé 2, 4 a 6 a druhá liché 1, 3, 5, 7 a navíc i zpátečku.

Převodovka samozřejmě nabízí dva základní mody řazení. Plně automatický a pak sekvenční, kdy řidič řadí páčkami na volantu, nebo pohybem řadičky dopředu a dozadu. Celkově pak má převodovka 11 předdefinovaných režimů. Pět pro plnou automatiku a šest pro sekvenční řazení.

Režimy se od sebe liší hlavně zaměřením. Převodovka tak umožňuje velmi komfortní jízdu, kdy se řadí při nižších otáčkách a umožňuje přepnout do ryze sportovního módu, kdy umožní motoru vytáčet do omezovače. Navíc se při sportovních režimech výrazně zkracuje doba řazení, kdy se omezuje doba pozvolného přidání plynu po přeřazení. V nejrychlejším modu tak převodovka tuto činnost zcela vynechává a dochází tedy jen k velmi rychlé výměně převodových stupňů pod plným výkonem.

Samozřejmostí u nové převodovky je program Launch Control, který umožní nejlepší možné zrychlení vozu z klidu.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků