BMW představuje svůj dvouspojkový automat

Automobilka BMW před pár dny ukázala světu svůj nejnovější ostrý kabriolet BMW M3. Ten se navíc stal prvním modelem bavorského výrobce, který se může pochlubit novou dvouspojkovou převodovkou ve stylu známé DSG.

Tip: Představení BMW M3 kabrio naleznete zde.

Princip fungování této převodovky je v podstatě shodný s konkurenčním zařízením. Každá ze spojek má na starosti vybrané převodové stupně. První sudé 2, 4 a 6 a druhá liché 1, 3, 5, 7 a navíc i zpátečku.

Převodovka samozřejmě nabízí dva základní mody řazení. Plně automatický a pak sekvenční, kdy řidič řadí páčkami na volantu, nebo pohybem řadičky dopředu a dozadu. Celkově pak má převodovka 11 předdefinovaných režimů. Pět pro plnou automatiku a šest pro sekvenční řazení.

Režimy se od sebe liší hlavně zaměřením. Převodovka tak umožňuje velmi komfortní jízdu, kdy se řadí při nižších otáčkách a umožňuje přepnout do ryze sportovního módu, kdy umožní motoru vytáčet do omezovače. Navíc se při sportovních režimech výrazně zkracuje doba řazení, kdy se omezuje doba pozvolného přidání plynu po přeřazení. V nejrychlejším modu tak převodovka tuto činnost zcela vynechává a dochází tedy jen k velmi rychlé výměně převodových stupňů pod plným výkonem.

Samozřejmostí u nové převodovky je program Launch Control, který umožní nejlepší možné zrychlení vozu z klidu.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků