BMW představí ultimativní supersport do roku 2012

Mnichovská automobilka plánuje postavit nekompromisní supersportovní vůz již delší dobu. Jeden z důvodů je také konkurence – Mercedes má spolu s McLarenem model SLR a Audi obohatilo náročný trh o model R8.

BMW se proto definitivně rozhodlo pustit do náročného projektu, který vyvrcholí sériovým modelem v roce 2012. Pro automobilku půjde o tak významný vůz, že ho sama považuje za nástupce legendární M1. No, uvidíme.

O pohon se má dle dostupných informací starat desetiválec o objemu 5,0 l Twinturbo, který bude vyvíjen spolu s týmem BMW F1 (má jít o kompletně nový agregát). Motor bude překvapivě stále uložen za přední nápravou a jeho výkon je odhadován na 630 koní. S lehkým šasi a karoserii (mnoho dílů bude vyrobeno z uhlíkových kompozitů) nebude mít agregát mnoho práce, dynamika by měla být skutečně oslnivá a o zpomalení se budou starat keramické brzdy. Výkon motoru bude přenášen skrze sedmistupňovou sekvenční převodovku na zadní kola.

Cena vozu se odhaduje na 300 tisíc Eur (7,65 mil. Kč), později by měla dorazit také asi o polovinu levnější osmiválcová verze.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků