BMW potvrzuje výkon nové M3 a M4. Zadokolky s manuálem budou mít 480 koní

Další fotky maskovaných prototypů nových generací BMW M3 a M4 doplňuje německá automobilka o první potvrzená čísla výkonů.

Prototypy ostrého sedanu M3 a kupé M4 prohání BMW po nejrůznějších závodních okruzích a například i okreskách okolo Nürburgringu. Design je stále maskován, určité technické informace však už značka odhaluje. A také se dozvídáme, že světová premiéra obou nových modelů proběhne v polovině září.

BMW ukázalo úplně poslední kusy sporťáku i8. Unikátní barvy daly lakýrníkům zabrat

BMW ukázalo úplně poslední kusy sporťáku i8. Unikátní barvy daly lakýrníkům zabrat

Stejně jako všechna současná „eMka“ v nabídce BMW budou nová M3 a M4 rovněž nabízena ve dvou výkonových úrovních. Přeplňovaný řadový šestiválec S58, který už známe z ostrých SUV X3 M a X4 M, bude ve výchozí specifikaci produkovat 480 koní (353 kW) a bude spojen s manuální šestistupňovou převodovkou.

Výkonnější specifikace Competition pak nabídne 510 koní (375 kW) a osmistupňovou automatickou převodovku M Steptronic. Zpočátku budou v nabídce M3 a M4 s pohonem zadních kol (rovněž v případě Competition), později ale BMW uvede i varianty s pohonem všech kol M xDrive. Očividně chce tedy výrobce zaujmout co nejširší skupinu zájemců.

Zlatý hrom pro BMW řady 8. Model přijíždí ve speciální edici od BMW Individual

Zlatý hrom pro BMW řady 8. Model přijíždí ve speciální edici od BMW Individual

Ve srovnání s předchozími generacemi tak nabídne řadový šestiválec nových M3 a M4 navíc 49 koní (36 kW), respektive 60 koní (44 kW) v Competition verzi. Maximální točivý moment pak bude sahat až k 650 N.m. BMW nakonec uvádí, že motor později využije i závodní BMW M4 GT3, které se představí pro sezónu 2022.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků