BMW plánuje novou značku pro malé vozy

Mnichovská automobilka již delší dobu zvažuje postavit malý a úsporný vůz, který by pomohl její flotile snížit průměr emisí. Situace se ale mění a BMW plánuje založit novou značku, pod kterou by spadalo malých modelů hned několik. Kromě již zmiňované ekologie jde i o konkurenci – Audi, Mercedes (v podobě Smartu) i Volkswagen podobné vozy mají nebo plánují, a tak BMW pochopitelně nechce přijít a nemalou část trhu.

Dosavadní informace říkají, že vozy mají být menší než Mini (což je pochopitelné) a mají být určeny především do přeplněných velkoměst. Úplně zapomenout by se prý nemělo ani na řidičské zážitky, tohle ovšem může být více marketingový tah než očekávatelná realita. O použití hybridních technologií se neuvažuje, protože u malých automobilů by to nepříznivě ovlivnilo prodejní cenu a efekt by nebyl tak veliký jako třeba u vozů kategorie SUV.

O pohon nejmenších mnichovanů se mají starat nové malé přeplňované benzínové i naftové motory, které bude vyrábět samotné BMW. Naopak montáž vozů má být v kompetenci společnosti Magna Steyr, která má velký podíl také na výrobě modelu X3 a brzy se zaměří i na Mini. Neoficiální informace hovoří o tom, že vozy budou disponovat pohonem předních kol a jejich délka nepřesáhne 3,75 metru.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků