BMW plánuje novou značku pro malé vozy

Mnichovská automobilka již delší dobu zvažuje postavit malý a úsporný vůz, který by pomohl její flotile snížit průměr emisí. Situace se ale mění a BMW plánuje založit novou značku, pod kterou by spadalo malých modelů hned několik. Kromě již zmiňované ekologie jde i o konkurenci – Audi, Mercedes (v podobě Smartu) i Volkswagen podobné vozy mají nebo plánují, a tak BMW pochopitelně nechce přijít a nemalou část trhu.

Dosavadní informace říkají, že vozy mají být menší než Mini (což je pochopitelné) a mají být určeny především do přeplněných velkoměst. Úplně zapomenout by se prý nemělo ani na řidičské zážitky, tohle ovšem může být více marketingový tah než očekávatelná realita. O použití hybridních technologií se neuvažuje, protože u malých automobilů by to nepříznivě ovlivnilo prodejní cenu a efekt by nebyl tak veliký jako třeba u vozů kategorie SUV.

O pohon nejmenších mnichovanů se mají starat nové malé přeplňované benzínové i naftové motory, které bude vyrábět samotné BMW. Naopak montáž vozů má být v kompetenci společnosti Magna Steyr, která má velký podíl také na výrobě modelu X3 a brzy se zaměří i na Mini. Neoficiální informace hovoří o tom, že vozy budou disponovat pohonem předních kol a jejich délka nepřesáhne 3,75 metru.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků