BMW otevřelo továrnu v Mexiku. Donald Trump mu však hází klacky pod nohy

Postavit továrnu v Mexiku byla před pár lety pro automobilky BMW lákavá příležitost. Pak ale přišel Donald Trump.

Mnichovská automobilka plánuje vyrábět automobily v Mexiku již 7 let. Ve čtvrtek se už dveře nové továrny konečně otevřely. Stojí v San Luis Potosí, jednom ze 31 mexických států, a zaměstnává přes 2500 lidí. Maximální kapacita továrny je 175.000 vozů ročně.

BMW M8 oficiálně: Pokud chcete maximální zážitek, berte rovnou Competition

BMW M8 oficiálně: Pokud chcete maximální zážitek, berte rovnou Competition

Některé ze zde vyrobených vozů budou vyhrazeny pro zásobování Spojených států. BMW se však nyní bude možná potýkat s poplatky amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně převážení zboží z Mexika do Ameriky. Vše by se navíc mohlo zhoršit, pokud by se nepodařilo zastavit nelegální migraci Mexičanů na americké hranice.

To by se pak mohlo BMW pěkně prodražit. BMW sice mohlo postavit již druhou fabriku v USA, ale nenaplnilo by tak svůj plán, který spočívá ve vytvoření celosvětové sítě výroby vozidel, která zahrnuje celkem 31 lokalit.

Za volantem nového BMW 330i: Posel špatných zpráv. Pro konkurenci!

Za volantem nového BMW 330i: Posel špatných zpráv. Pro konkurenci!

Mexická továrna bude sloužit pro výrobu řady 3, která se odtud bude dostávat do celého světa. A proč vůbec stojí továrna BMW v Mexiku, když plánuje zásobovat i Ameriku, do které je to nyní tak nevýhodné? Před Trumpem tu totiž bylo skvělé prostředí pro byznys. Nízké mzdy, dohoda o volném obchodu s USA, Kanadou a i ostatními zeměmi... Pro BMW paráda. Bimmeři však nejsou jediní. Své vozy zde vyrábí i Audi a Mercedes.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků