BMW otevřelo továrnu v Mexiku. Donald Trump mu však hází klacky pod nohy

Postavit továrnu v Mexiku byla před pár lety pro automobilky BMW lákavá příležitost. Pak ale přišel Donald Trump.

Mnichovská automobilka plánuje vyrábět automobily v Mexiku již 7 let. Ve čtvrtek se už dveře nové továrny konečně otevřely. Stojí v San Luis Potosí, jednom ze 31 mexických států, a zaměstnává přes 2500 lidí. Maximální kapacita továrny je 175.000 vozů ročně.

BMW M8 oficiálně: Pokud chcete maximální zážitek, berte rovnou Competition

BMW M8 oficiálně: Pokud chcete maximální zážitek, berte rovnou Competition

Některé ze zde vyrobených vozů budou vyhrazeny pro zásobování Spojených států. BMW se však nyní bude možná potýkat s poplatky amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně převážení zboží z Mexika do Ameriky. Vše by se navíc mohlo zhoršit, pokud by se nepodařilo zastavit nelegální migraci Mexičanů na americké hranice.

To by se pak mohlo BMW pěkně prodražit. BMW sice mohlo postavit již druhou fabriku v USA, ale nenaplnilo by tak svůj plán, který spočívá ve vytvoření celosvětové sítě výroby vozidel, která zahrnuje celkem 31 lokalit.

Za volantem nového BMW 330i: Posel špatných zpráv. Pro konkurenci!

Za volantem nového BMW 330i: Posel špatných zpráv. Pro konkurenci!

Mexická továrna bude sloužit pro výrobu řady 3, která se odtud bude dostávat do celého světa. A proč vůbec stojí továrna BMW v Mexiku, když plánuje zásobovat i Ameriku, do které je to nyní tak nevýhodné? Před Trumpem tu totiž bylo skvělé prostředí pro byznys. Nízké mzdy, dohoda o volném obchodu s USA, Kanadou a i ostatními zeměmi... Pro BMW paráda. Bimmeři však nejsou jediní. Své vozy zde vyrábí i Audi a Mercedes.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků