BMW otevřelo továrnu v Mexiku. Donald Trump mu však hází klacky pod nohy

Postavit továrnu v Mexiku byla před pár lety pro automobilky BMW lákavá příležitost. Pak ale přišel Donald Trump.

Mnichovská automobilka plánuje vyrábět automobily v Mexiku již 7 let. Ve čtvrtek se už dveře nové továrny konečně otevřely. Stojí v San Luis Potosí, jednom ze 31 mexických států, a zaměstnává přes 2500 lidí. Maximální kapacita továrny je 175.000 vozů ročně.

BMW M8 oficiálně: Pokud chcete maximální zážitek, berte rovnou Competition

BMW M8 oficiálně: Pokud chcete maximální zážitek, berte rovnou Competition

Některé ze zde vyrobených vozů budou vyhrazeny pro zásobování Spojených států. BMW se však nyní bude možná potýkat s poplatky amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně převážení zboží z Mexika do Ameriky. Vše by se navíc mohlo zhoršit, pokud by se nepodařilo zastavit nelegální migraci Mexičanů na americké hranice.

To by se pak mohlo BMW pěkně prodražit. BMW sice mohlo postavit již druhou fabriku v USA, ale nenaplnilo by tak svůj plán, který spočívá ve vytvoření celosvětové sítě výroby vozidel, která zahrnuje celkem 31 lokalit.

Za volantem nového BMW 330i: Posel špatných zpráv. Pro konkurenci!

Za volantem nového BMW 330i: Posel špatných zpráv. Pro konkurenci!

Mexická továrna bude sloužit pro výrobu řady 3, která se odtud bude dostávat do celého světa. A proč vůbec stojí továrna BMW v Mexiku, když plánuje zásobovat i Ameriku, do které je to nyní tak nevýhodné? Před Trumpem tu totiž bylo skvělé prostředí pro byznys. Nízké mzdy, dohoda o volném obchodu s USA, Kanadou a i ostatními zeměmi... Pro BMW paráda. Bimmeři však nejsou jediní. Své vozy zde vyrábí i Audi a Mercedes.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků