BMW

BMW oslavuje 50 let divize M speciálními edicemi. Verzi 50 Jahre dostanou M3 a M4

Dne 24. května roku 1972 byla podepsána smlouva o založení společnosti BMW Motorsport GmbH, k oslavám výročí dostanou dárky zákazníci.

Omezený počet kusů, speciální výbava, barvy odkazující na minulost divize M a specifická provedení pro různé trhy – BMW si s jubilejními speciály opravdu vyhrálo. V edici 50 Jahre pošle na trh své aktuální hity, tedy M3 a M4. Mohou být i ve verzi Competition s výkonem 375 kW (510 k) a zákazník si v závislosti na provedení může vybrat, zda zvolí šestistupňový manuál či automatický osmikvalt, zadokolku nebo čtyřkolku xDrive.

Do nabídky edice 50 Jahre byly zařazeny barvy, které tvořily historii BMW M, doplněné speciálními koly a designovými doplňky. Evropa dostane M4 Coupe s laky Carbon Black, Macao Blue, Brands Hatch Grey, Imola Red nebo San Marino Blue. Vpředu najdeme 19“ kované disky, vzadu dvacítky – kola jsou poprvé nabízena v matně šedém provedení Orbit Grey nebo matném bronzu Gold Bronze. Pro Čínu je rovněž určena M4, a to s oranžovým lakem Fire Orange nebo v šedé Stratus Grey, přičemž barvy odkazují na aktuální rok tygra.

V USA a Kanadě se pak mohou těšit na M3 v pěti barvách, z nichž každá souvisí s jednou z předchozích generací: Vermilion Red, Techno Violet, Interlagos Blue, Fire Orange a Limerock Grey. Vozy v edici 50 Jahre automaticky dostávají doplňky M Performance typu karbonového nástavce předního nárazníku, zadního karbonového spoileru a karbon-titanových koncovek výfuku. Uvnitř se lze těšit na prahové lišty s nápisem „Edition 50 Jahre BMW M“, trikoloru v hlavových opěrkách, speciální švy nebo příplatková skořepinová sedadla. Nechybí ani plaketka s označením edice a označením „1/500,“ odkazující na počet vyrobených kusů.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Nový Citroën C5 X dorazil do Česka. Crossover pro manažery přijíždí z Číny, v základu má tříválec

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,