BMW odmění řidiče za jízdu na elektřinu. Za nasbírané body mohou nabíjet zdarma

Německá značka spouští celosvětově první bonusový program pro řidiče plug-in hybridních vozů.

Čím více jezdíte na elektřinu, tím více bodů získáváte a častěji tak můžete dobíjet baterie svého plug-in hybridu u veřejných stanic zdarma. BMW chce dále pobízet ke zvětšení podílu jízdy na elektřinu v každodenním provozu, a proto rozjíždí program BMW Points, který bude uvědomělé řidiče průběžně odměňovat.

Všechno samozřejmě funguje přes aplikaci v telefonu, respektive zákaznický účet aplikace My BMW, která je spárována s autem. Pokud tedy řidič jede v čistě elektrickém režimu, takzvané BMW Points (BMW body) jsou během jízdy ukládány na účet a po dosažení určitého skóre je možné body převést na kreditní zůstatek.

BMW provede největší online aktualizaci v historii. Vylepší více než 750.000 aut

BMW provede největší online aktualizaci v historii. Vylepší více než 750.000 aut

Řidiči se připisuje jeden bod za každý kilometr ujetý čistě na elektřinu. V oblastech definovaných jako BMW eDrive zóna (viz níže) je odměněn dvěma body. Dosažení 1250 bodů se rovná kreditu 10 eur, 3000 bodů je převedeno na 25 eur, 5800 bodů na 50 eur. Tento kredit pak mohou řidiči uplatnit u veřejných dobíjecích stanic prostřednictvím digitální služby BMW Charging.

Zmíněnou eDrive zónou se pak myslí například městské nízkoemisní zóny v Německu, ale také další klíčové oblasti měst v Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Francii, Norsku, Švédsku a Velké Británii, kde se plug-in hybridní BMW umí díky technologii geofencingu automaticky přepnout do čistě elektrického režimu. Stejnou funkci už dříve předvedl také Ford u svých plug-in hybridních dodávek.

Ostré BMW 128ti dorazilo do ČR. Mezeru na trhu vyplnilo, cena tomu ale odpovídá

Ostré BMW 128ti dorazilo do ČR. Mezeru na trhu vyplnilo, cena tomu ale odpovídá

BMW dodává, že bonusový program zvyšuje motivaci řidičů pravidelně nabíjet baterii, aby ústrojí svých vozů využili pro lokální bezemisní provoz na maximum. Ze služby tak profitují jak zákazníci, kteří ušetří náklady za provoz vozu, tak životní prostředí snižováním produkce emisí CO2.

Nová služba je zatím k dispozici v Německu, Nizozemsku a Belgii. Další trhy budou následovat v průběhu roku 2020. Mezi výhody vlastnictví plug-in hybridů v Česku tak nadále patří hlavně parkování zdarma v placených zónách a osvobození od silniční daně i nutnosti koupě dálniční známky.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků