BMW odchází ze šampionátu WEC. Závodní M8 GTE se rozloučí po 24h Le Mans

Šampionát vytrvalostních závodů WEC bude zase o něco fádnější. Po zprávách od Fordu nyní rovněž BMW oznamuje ukončení svého působení v této sérii.

BMW se do super sezóny šampionátu vytrvalostních závodů WEC pustilo s M8 GTE teprve minulý rok. Nyní ale po odjetých sedmi závodech z osmi německá automobilka oznamuje ukončení svého působení v šampionátu a tedy kategorii GTE Pro. Konec továrního programu ve WEC přitom nedávno oznámil i Ford.

Nadcházející čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans tak bude pro tovární tým s M8 GTE posledním závodem. Automobilka uvádí, že WEC jednoduše nezapadá do budoucích plánů oddělení motorsportu, které se bude nadále soustředit třeba na série IMSA, DTM nebo další formy GT závodů.

BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

„Rozhodli jsme se nepokračovat v šampionátu WEC. Červnový závod 24h Le Mans tak bude pro nás uzavření celé kapitoly, kterou jsme přesně zde před rokem zahájili světovou premiérou BMW řady 8. Chceme se soustředit hlavně na budoucnost a šampionát WEC se neslučuje s našimi cíli pro příští roky,“ řekl ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt. Informaci přinesl web České okruhy.

Nedá se přitom říct, že by se BMW s novou M8 GTE dařilo. Ve WEC je za probíhající sezónu jedinou značkou bez vítězství v závodě a v celkovém pořadí sezóny 2018/2019 je tedy na posledním místě. Závodní M8 GTE však z okruhů úplně nezmizí, stále bude s tovární podporou k vidění v zámořské sérii IMSA.  

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků