BMW neuhlídalo facelift řady 5. Na obří ledvinky nedojde, novinky čekejte i uvnitř

BMW se chystá modernizovat řadu 5 a na internet utíkají fotky, které již designové změny modelu ukazují naplno.

Současná generace BMW řady 5 (G30) je na trhu od roku 2016, takže je pochopitelné, že německý sedan a kombi (G31) již nevyhnutelné čeká jistá modernizace. Samotná premiéra faceliftu by přitom nemusela být příliš daleko, jelikož na veřejnost nyní unikly údajné fotografie novinky, které odhalují očekávané změny.

BMW neuhlídalo snímky X3 na elektřinu. Překvapení nečekejte, premiéra je blízko

BMW neuhlídalo snímky X3 na elektřinu. Překvapení nečekejte, premiéra je blízko

Celkově se na fotkách ukazuje zařazení pětkové řady do posledního designového směřování nejnovější řady 3 nebo modernizované řady 7. LED světlomety působí ostřejším dojmem, zadní svítilny jsou užší se zatmavenými částmi a přepracován byl i přední nárazník (na fotkách nejspíš paket M Sport).

A pokud se opravdu jedná o uniklé oficiální fotky modernizované řady 5, mnohé nejspíš potěší, že na rozsáhlé zvětšení typických ledvinek na přídi – podobně jako u faceliftu řady 7 – zde nedojde. Na srovnání odchozí verze řady 5 s chystanou modernizací se můžete podívat v galerii.

Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Uvnitř máme očekávat především nejnovější verzi infotainment systému iDrive a rovněž poslední verzi digitálního přístrojového štítu. Po stránce techniky pod kapotou k velkým změnám nedojde, ostatně rozsáhlejší využití mild-hybridních ústrojí se dostalo již do současné verze „pětky“, zatímco plug-in hybridní 530e se dočkalo vylepšení ke konci minulého roku.

Galerie doplněna o současné BMW řady 5 (G30).

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků