BMW nasadí třílitrový motor s přeplňováním ještě v letošním roce

Automobilka BMW vyvinula po více než 26 letech půstu nový přeplňovaný šestiválec, který hodlá nasadit do svých běžných modelů. O motor R6 o objemu 3 litry, který je přeplňován twin turbem, jsem vám již přinesli informace ve starším článku. Nový motor bude nasazen do modelů automobilky BMW ještě v letošním roce. První model, který se pochlubí tímto šestiválcem bude coupé trojkové řady. K dodání by měl být na konci tohoto roku. V příštím roce bude 3er coupé následovat cabrio trojkového modelu.

O využití tohoto motoru jsme se zajímali i na ženevském autosalonu, kde byl poprvé představen veřejnosti (fotografie vystaveného motoru zde). Přítomní lidé z BMW příliš sdílní nebyli, přesto se z jejich odpovědí dalo vytušit, že se motor neobjeví v řadách 1, Z4 a patrně ani v současné generaci X5, která má již svá nejlepší léta za sebou. Jisté se v tuto chvíli pouze využití v řadách 3, 5 a odvozených kupé a kabrioletech, v budoucnu i v SUV modelech značky. Stejný by měl být i osud atmosferického třílitru s přímým vstřikem (přeplňovaný třílitr má rovněž přímý vstřik paliva do válce), který by měl být představen rovněž v letošním roce. Tento motor bude naladěn na stejný nebo velmi podobný výkon jako současné atmosferické třílitry (190 a 195 kW) a jeho hlavní výhodou bude až o 20 procent nižší spotřeba paliva.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků