BMW nasadí třílitrový motor s přeplňováním ještě v letošním roce

Automobilka BMW vyvinula po více než 26 letech půstu nový přeplňovaný šestiválec, který hodlá nasadit do svých běžných modelů. O motor R6 o objemu 3 litry, který je přeplňován twin turbem, jsem vám již přinesli informace ve starším článku. Nový motor bude nasazen do modelů automobilky BMW ještě v letošním roce. První model, který se pochlubí tímto šestiválcem bude coupé trojkové řady. K dodání by měl být na konci tohoto roku. V příštím roce bude 3er coupé následovat cabrio trojkového modelu.

O využití tohoto motoru jsme se zajímali i na ženevském autosalonu, kde byl poprvé představen veřejnosti (fotografie vystaveného motoru zde). Přítomní lidé z BMW příliš sdílní nebyli, přesto se z jejich odpovědí dalo vytušit, že se motor neobjeví v řadách 1, Z4 a patrně ani v současné generaci X5, která má již svá nejlepší léta za sebou. Jisté se v tuto chvíli pouze využití v řadách 3, 5 a odvozených kupé a kabrioletech, v budoucnu i v SUV modelech značky. Stejný by měl být i osud atmosferického třílitru s přímým vstřikem (přeplňovaný třílitr má rovněž přímý vstřik paliva do válce), který by měl být představen rovněž v letošním roce. Tento motor bude naladěn na stejný nebo velmi podobný výkon jako současné atmosferické třílitry (190 a 195 kW) a jeho hlavní výhodou bude až o 20 procent nižší spotřeba paliva.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků