BMW nabídne ve svých modelech systém Stop & Start

Německá automobilka BMW již brzy nabídne zákazníkům u řady 1,3 a 5 funkci Stop & Start. Jedná se o obdobu systému, jaký již používá automobilka Citroen ve svých vozech. Při brždění vedoucím k zastavení vozu se motor dočasně vypne a to těsně před úplným zastavením. Přitom všechny systémy běží dál, jako by byl motor zapnutý. V okamžiku, kdy řidič pustí brzdový pedál, motor opět naskočí a řidič může okamžitě vyrazit. Systém automobilky BMW bude pracovat na velmi podobném systému a má ušetřit v městském provozu mezi pěti až deseti procenty paliva. Systém bude k dispozici jak pro čtyřválcové, tak pro šestiválcové motory.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků