BMW nabídne ve svých modelech systém Stop & Start

Německá automobilka BMW již brzy nabídne zákazníkům u řady 1,3 a 5 funkci Stop & Start. Jedná se o obdobu systému, jaký již používá automobilka Citroen ve svých vozech. Při brždění vedoucím k zastavení vozu se motor dočasně vypne a to těsně před úplným zastavením. Přitom všechny systémy běží dál, jako by byl motor zapnutý. V okamžiku, kdy řidič pustí brzdový pedál, motor opět naskočí a řidič může okamžitě vyrazit. Systém automobilky BMW bude pracovat na velmi podobném systému a má ušetřit v městském provozu mezi pěti až deseti procenty paliva. Systém bude k dispozici jak pro čtyřválcové, tak pro šestiválcové motory.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků