BMW nabídne ve svých modelech systém Stop & Start

Německá automobilka BMW již brzy nabídne zákazníkům u řady 1,3 a 5 funkci Stop & Start. Jedná se o obdobu systému, jaký již používá automobilka Citroen ve svých vozech. Při brždění vedoucím k zastavení vozu se motor dočasně vypne a to těsně před úplným zastavením. Přitom všechny systémy běží dál, jako by byl motor zapnutý. V okamžiku, kdy řidič pustí brzdový pedál, motor opět naskočí a řidič může okamžitě vyrazit. Systém automobilky BMW bude pracovat na velmi podobném systému a má ušetřit v městském provozu mezi pěti až deseti procenty paliva. Systém bude k dispozici jak pro čtyřválcové, tak pro šestiválcové motory.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků