BMW nabídne samosvorný diferenciál pro všechny modely

Německá automobilka BMW již finišuje s vývojem nového aktivního samosvorného diferenciálu, který nebude poprvé určen jen pro ostré eM modely, ale i pro ty ostatní. Bavorský výrobce tak po létech přemlouvání opět přijde s prvkem, který si dopřeje nejeden řidič i u méně výkonných modelů.

Nový diferenciál bude řízen elektronicky. Dvě řídící jednotky budou hlídat prokluz jednotlivých kol a dle potřeby se tak bude přenášet výkon na kolo s lepší trakci. Nepůjde tak o čistě mechanický diferenciál s předem danou maximální svorností, což má být přínosnější pro běžné každodenní používání.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků