BMW nabídne modely řady 3 ve znamení nižších emisí

Ať se nám to líbí, nebo ne, Evropské unii se znelíbil oxid uhličitý a tomuto relativně neškodnému plynu vyhlásila válku. Tlačí proto na výrobce automobilů, aby jeho emise různými způsoby snižovaly. V roce 2012 by měly ve všech zemích EU vstoupit do platnosti nové limity pro vylučování emisí CO2 a vzhledem k této skutečnosti přichází automobilka BMW s řadou opatření vedoucích k jejich snížení. 

Podle zatím neoficiálních informací se automobilka zaměřila na vznětový agregát 18d, jež v současnosti produkuje přibližně 123 g CO2 na km. Pro snížení emisí chystá výrobce několik aerodynamických vylepšení a použity budou taky pneumatiky s nízkým valivým odporem. Podle plánů by se tak podařilo snížit emise CO2 pod „magickou“ hodnotu 120 g/km, díky které nebude muset majitel v Británii platit až tak vysokou daň.

Automobilka však přichází s těmito opatřeními s ohledem na budoucnost. Zatímco dnes mají pozitivní efekt snad jen pro Brity a ekologicky smýšlející spoluobčany, po roce 2012 už možná bude potřebné mít „ekologické auto“, v opačném případě asi budeme muset pro zaplacení daní sáhnout hlouběji do kapsy.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků