BMW nabídne modely řady 3 ve znamení nižších emisí

Ať se nám to líbí, nebo ne, Evropské unii se znelíbil oxid uhličitý a tomuto relativně neškodnému plynu vyhlásila válku. Tlačí proto na výrobce automobilů, aby jeho emise různými způsoby snižovaly. V roce 2012 by měly ve všech zemích EU vstoupit do platnosti nové limity pro vylučování emisí CO2 a vzhledem k této skutečnosti přichází automobilka BMW s řadou opatření vedoucích k jejich snížení. 

Podle zatím neoficiálních informací se automobilka zaměřila na vznětový agregát 18d, jež v současnosti produkuje přibližně 123 g CO2 na km. Pro snížení emisí chystá výrobce několik aerodynamických vylepšení a použity budou taky pneumatiky s nízkým valivým odporem. Podle plánů by se tak podařilo snížit emise CO2 pod „magickou“ hodnotu 120 g/km, díky které nebude muset majitel v Británii platit až tak vysokou daň.

Automobilka však přichází s těmito opatřeními s ohledem na budoucnost. Zatímco dnes mají pozitivní efekt snad jen pro Brity a ekologicky smýšlející spoluobčany, po roce 2012 už možná bude potřebné mít „ekologické auto“, v opačném případě asi budeme muset pro zaplacení daní sáhnout hlouběji do kapsy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků