BMW nabídne modely řady 3 ve znamení nižších emisí

Ať se nám to líbí, nebo ne, Evropské unii se znelíbil oxid uhličitý a tomuto relativně neškodnému plynu vyhlásila válku. Tlačí proto na výrobce automobilů, aby jeho emise různými způsoby snižovaly. V roce 2012 by měly ve všech zemích EU vstoupit do platnosti nové limity pro vylučování emisí CO2 a vzhledem k této skutečnosti přichází automobilka BMW s řadou opatření vedoucích k jejich snížení. 

Podle zatím neoficiálních informací se automobilka zaměřila na vznětový agregát 18d, jež v současnosti produkuje přibližně 123 g CO2 na km. Pro snížení emisí chystá výrobce několik aerodynamických vylepšení a použity budou taky pneumatiky s nízkým valivým odporem. Podle plánů by se tak podařilo snížit emise CO2 pod „magickou“ hodnotu 120 g/km, díky které nebude muset majitel v Británii platit až tak vysokou daň.

Automobilka však přichází s těmito opatřeními s ohledem na budoucnost. Zatímco dnes mají pozitivní efekt snad jen pro Brity a ekologicky smýšlející spoluobčany, po roce 2012 už možná bude potřebné mít „ekologické auto“, v opačném případě asi budeme muset pro zaplacení daní sáhnout hlouběji do kapsy.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků