BMW možná předá výrobu modelu X3

Německý výrobce luxusních vozů Bayerische Motorenwerke (BMW) možná předá vývoj a výrobu nového modelu X3 kanadské společnosti Magna International.
BMW možná předá výrobu modelu X3
Německý výrobce luxusních vozů Bayerische Motorenwerke (BMW) možná předá vývoj a výrobu nového modelu X3 kanadské společnosti Magna International. V takovém případě by se nové sportovní vozy zřejmě vyráběly ve Štýrském Hradci v Rakousku, kde se nachází společnost Steyr, tedy součást Magny, píší dnešní Financial Times.

Šéf BMW Joachim Milberg upřesnil, že rozhovory by mohly vést až k tomu, že by Steyr vyráběl asi 60.000 automobilů X3 ročně. To by také bylo poprvé, kdy by automobilka specializovanému výrobci předala kompletní projekt. BMW již s firmou Steyr podepsala také informační memorandum, podle kterého by měla výroba v rakouském závodě začít koncem příštího roku anebo na začátku roku 2003, píše list.

Projekt má být podle Milberga součástí nové strategie firmy. Ta minulý týden oznámila téměř padesátiprocentní nárůst zisku na 1,66 miliardy EUR. Projekt X3 se bude překrývat s nástupem nového modelu Mini a s vývojem dalších modelových řad. BMW z toho důvodu v příštích třech letech investuje 11 až 13 procent svého obratu právě do těchto programů.

Automobilka BMW v současné době zvažuje nejvhodnější lokalitu pro výstavbu nového montážního závodu, přičemž ve hře je také Česká republika. O místě výstavby závodu za zhruba půl miliardy EUR (více než 17 miliard korun) by měla německá automobilka rozhodnout do poloviny letošního roku. Česká republika zůstala v užším výběru spolu s Německem, Španělskem a Maďarskem.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků