BMW možná předá výrobu modelu X3

Německý výrobce luxusních vozů Bayerische Motorenwerke (BMW) možná předá vývoj a výrobu nového modelu X3 kanadské společnosti Magna International.
BMW možná předá výrobu modelu X3
Německý výrobce luxusních vozů Bayerische Motorenwerke (BMW) možná předá vývoj a výrobu nového modelu X3 kanadské společnosti Magna International. V takovém případě by se nové sportovní vozy zřejmě vyráběly ve Štýrském Hradci v Rakousku, kde se nachází společnost Steyr, tedy součást Magny, píší dnešní Financial Times.

Šéf BMW Joachim Milberg upřesnil, že rozhovory by mohly vést až k tomu, že by Steyr vyráběl asi 60.000 automobilů X3 ročně. To by také bylo poprvé, kdy by automobilka specializovanému výrobci předala kompletní projekt. BMW již s firmou Steyr podepsala také informační memorandum, podle kterého by měla výroba v rakouském závodě začít koncem příštího roku anebo na začátku roku 2003, píše list.

Projekt má být podle Milberga součástí nové strategie firmy. Ta minulý týden oznámila téměř padesátiprocentní nárůst zisku na 1,66 miliardy EUR. Projekt X3 se bude překrývat s nástupem nového modelu Mini a s vývojem dalších modelových řad. BMW z toho důvodu v příštích třech letech investuje 11 až 13 procent svého obratu právě do těchto programů.

Automobilka BMW v současné době zvažuje nejvhodnější lokalitu pro výstavbu nového montážního závodu, přičemž ve hře je také Česká republika. O místě výstavby závodu za zhruba půl miliardy EUR (více než 17 miliard korun) by měla německá automobilka rozhodnout do poloviny letošního roku. Česká republika zůstala v užším výběru spolu s Německem, Španělskem a Maďarskem.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků