BMW možná předá výrobu modelu X3

Německý výrobce luxusních vozů Bayerische Motorenwerke (BMW) možná předá vývoj a výrobu nového modelu X3 kanadské společnosti Magna International.
BMW možná předá výrobu modelu X3
Německý výrobce luxusních vozů Bayerische Motorenwerke (BMW) možná předá vývoj a výrobu nového modelu X3 kanadské společnosti Magna International. V takovém případě by se nové sportovní vozy zřejmě vyráběly ve Štýrském Hradci v Rakousku, kde se nachází společnost Steyr, tedy součást Magny, píší dnešní Financial Times.

Šéf BMW Joachim Milberg upřesnil, že rozhovory by mohly vést až k tomu, že by Steyr vyráběl asi 60.000 automobilů X3 ročně. To by také bylo poprvé, kdy by automobilka specializovanému výrobci předala kompletní projekt. BMW již s firmou Steyr podepsala také informační memorandum, podle kterého by měla výroba v rakouském závodě začít koncem příštího roku anebo na začátku roku 2003, píše list.

Projekt má být podle Milberga součástí nové strategie firmy. Ta minulý týden oznámila téměř padesátiprocentní nárůst zisku na 1,66 miliardy EUR. Projekt X3 se bude překrývat s nástupem nového modelu Mini a s vývojem dalších modelových řad. BMW z toho důvodu v příštích třech letech investuje 11 až 13 procent svého obratu právě do těchto programů.

Automobilka BMW v současné době zvažuje nejvhodnější lokalitu pro výstavbu nového montážního závodu, přičemž ve hře je také Česká republika. O místě výstavby závodu za zhruba půl miliardy EUR (více než 17 miliard korun) by měla německá automobilka rozhodnout do poloviny letošního roku. Česká republika zůstala v užším výběru spolu s Německem, Španělskem a Maďarskem.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků