BMW Motorrad Navigator III: navigace pro motorku

Automobilka BMW začne od dubna 2006 nabízet třetí generaci navigace Motorrad Navigator. Externí změny uživatel postřehne jen stěží, hlavní rozdíly jsou ve vyspělosti použité techniky. Novinka bude představena na jarní výstavě v Dortmundu.
BMW Motorrad Navigator III: navigace pro motorku

První změnou proti Motorrad Navigator II Plus je u nové generace umístnění výkonného satelitního přijímače, který lépe přijímá data ve zhoršených podmínkách, jako je např. hustý les, vysoké budovy, rokle atd. Nový rychlejší procesor zvládá i trojrozměrné zobrazení mapy a pozici motocyklu. Upravený display TFT (Thin Film Transistor) má 454 x 240 bodů, zlepšenou čitelnost a kontrast.

Navigace je plně kompatibilní se stolními počítači, kde si můžete v klidu doma naplánovat cestu, a systém spolupracuje s novými mapami MapSource City Navigator Europe NT Version 8. Řidič má možnost pracovat s navigací pomocí bezdrátového Bluetooth komunikátoru, který je zabudován v helmě BMW Systemhelm 5. Navigace a helma spolupracuji i jako GSM a jezdec může vytáčet čísla pomocí dotykového displaye.

Motorrad Navigator III má ochranné pouzdro, které je odolné proti vodě či palivu. Má celkové rozměry 14,3 x 8,0 x 5,0 cm (s pouzdrem: 17,3 x 8,0 x 5,5 cm) a je odolné teplotám od -15 C až do +70 C. Tiskové oddělení sdělilo, že nový systém bude veřejnosti představen na chystané výstavě v Dortmundu.


Obrázky současné navigace BMW Motorrad Navigator II Plus

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků