BMW Motorrad Navigator III: navigace pro motorku

Automobilka BMW začne od dubna 2006 nabízet třetí generaci navigace Motorrad Navigator. Externí změny uživatel postřehne jen stěží, hlavní rozdíly jsou ve vyspělosti použité techniky. Novinka bude představena na jarní výstavě v Dortmundu.
BMW Motorrad Navigator III: navigace pro motorku

První změnou proti Motorrad Navigator II Plus je u nové generace umístnění výkonného satelitního přijímače, který lépe přijímá data ve zhoršených podmínkách, jako je např. hustý les, vysoké budovy, rokle atd. Nový rychlejší procesor zvládá i trojrozměrné zobrazení mapy a pozici motocyklu. Upravený display TFT (Thin Film Transistor) má 454 x 240 bodů, zlepšenou čitelnost a kontrast.

Navigace je plně kompatibilní se stolními počítači, kde si můžete v klidu doma naplánovat cestu, a systém spolupracuje s novými mapami MapSource City Navigator Europe NT Version 8. Řidič má možnost pracovat s navigací pomocí bezdrátového Bluetooth komunikátoru, který je zabudován v helmě BMW Systemhelm 5. Navigace a helma spolupracuji i jako GSM a jezdec může vytáčet čísla pomocí dotykového displaye.

Motorrad Navigator III má ochranné pouzdro, které je odolné proti vodě či palivu. Má celkové rozměry 14,3 x 8,0 x 5,0 cm (s pouzdrem: 17,3 x 8,0 x 5,5 cm) a je odolné teplotám od -15 C až do +70 C. Tiskové oddělení sdělilo, že nový systém bude veřejnosti představen na chystané výstavě v Dortmundu.


Obrázky současné navigace BMW Motorrad Navigator II Plus

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků