BMW míří mílovými kroky do Indie

BMW ohlásilo zahájení budování nového výrobního závodu v Indii. Dle mluvčího BMW má tato firma již všechny potřebná povolení od indické vlády a nyní jen čeká na obdobu investičních pobídek v ČR, tedy možnost placení nižších daní. BMW si od vstupu na indický trh slibuje mnohem, přece jenom miliarda obyvatel, z níž velká část patří do velmi bohatých rodin, zaručuje velký odbyt. V počátku výroby se počítá se sedany řady 3 a 5, které postupně doplní i další modely. Díky vybudování výrobního závodu přímo v Indii bude moci BMW prodávat své vozy výrazně levněji, než nyní, kdy je nuceno své vozy dovážet.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků