BMW Mille Miglia Concept, reinkarnace úspěšného sporťáku

Letošní rok je zaslíbený konceptům, který mají své kořeny hluboko v minulém století. Jedním z nich je i novinka z dílny německého BMW. Retro koncept s odkazy na čtyřicátá léta minulého století si však velkou pozornost zaslouží.
BMW Mille Miglia Concept, reinkarnace úspěšného sporťáku
Mille Miglia je bezesporu jedním z nejznámějších závodů na světě s opravdu dlouhou historií. Přestože se tento závod jezdí již od sklonku dvacátých let minulého století, teprve v roce 1938 se ho poprvé zúčastnily i vozy BMW a model 328 vyhrál ve své třídě. Po kratší odmlce pokračovala automobilka v účasti i v dalších letech a to poměrně úspěšně.

Nyní v roce 2006 přišla na řadu oslava té doby, tedy samotného závodu Mille Miglia, ale také modelu 328. Nový koncept je postaven na základu modelu BMW Z4, ovšem tento základ byl kompletně upraven. Koncept je proti modelu Z4 o 230 mm delší, 140 mm širší a o 40 mm vyšší. Designéři kompletně přepracovali interiér a exteriér. Na podvozku postavili trubkový rám, na kterém jsou jednotlivé díly připevněny. O návratu do minulosti pak jasně hovoří vnější, dnes již retro tvary. Zadní kolo je schováno za kapotáží a aerodynamická karosérie dává jasně najevo, že toto auto umí jezdit opravdu rychle.

Dominantními prvky jsou pak kola a světlomety. Velká 20" kola s pneumatikami o rozměru 255/40 podtrhují sportovní ambice a velmi originální přední LED světlomety pak připomínají, že jsme již ve dvacátém-prvním století. Zajímavostí je také že koncept postrádá klasické zadní svítilny.

Pod kapotou je také německá klasika a to řadový šestivále o objemu 3,2 litru, který má svůj původ v "M" modelech. Motor dává výkon 252 kW (343 k) a dle výpočtu by měl koncept zrychlit na stovku za pět sekund.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW Mille Miglia Concept
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků