BMW Mille Miglia Concept, reinkarnace úspěšného sporťáku

Letošní rok je zaslíbený konceptům, který mají své kořeny hluboko v minulém století. Jedním z nich je i novinka z dílny německého BMW. Retro koncept s odkazy na čtyřicátá léta minulého století si však velkou pozornost zaslouží.
BMW Mille Miglia Concept, reinkarnace úspěšného sporťáku
Mille Miglia je bezesporu jedním z nejznámějších závodů na světě s opravdu dlouhou historií. Přestože se tento závod jezdí již od sklonku dvacátých let minulého století, teprve v roce 1938 se ho poprvé zúčastnily i vozy BMW a model 328 vyhrál ve své třídě. Po kratší odmlce pokračovala automobilka v účasti i v dalších letech a to poměrně úspěšně.

Nyní v roce 2006 přišla na řadu oslava té doby, tedy samotného závodu Mille Miglia, ale také modelu 328. Nový koncept je postaven na základu modelu BMW Z4, ovšem tento základ byl kompletně upraven. Koncept je proti modelu Z4 o 230 mm delší, 140 mm širší a o 40 mm vyšší. Designéři kompletně přepracovali interiér a exteriér. Na podvozku postavili trubkový rám, na kterém jsou jednotlivé díly připevněny. O návratu do minulosti pak jasně hovoří vnější, dnes již retro tvary. Zadní kolo je schováno za kapotáží a aerodynamická karosérie dává jasně najevo, že toto auto umí jezdit opravdu rychle.

Dominantními prvky jsou pak kola a světlomety. Velká 20" kola s pneumatikami o rozměru 255/40 podtrhují sportovní ambice a velmi originální přední LED světlomety pak připomínají, že jsme již ve dvacátém-prvním století. Zajímavostí je také že koncept postrádá klasické zadní svítilny.

Pod kapotou je také německá klasika a to řadový šestivále o objemu 3,2 litru, který má svůj původ v "M" modelech. Motor dává výkon 252 kW (343 k) a dle výpočtu by měl koncept zrychlit na stovku za pět sekund.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW Mille Miglia Concept
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků