BMW má nového šéfa. Krügera nahradí ve vedení automobilky Oliver Zipse

Už jsme věděli, že dosavadní šéf BMW je na odchodu a také, kdy své místo opustí. Teď už však známe i jeho oficiální náhradu.

Současný generální ředitel BMW Harald Krüger neměl své místo v čele automobilky jisté už delší dobu. Před svým propuštěním ještě stihl na začátku července oznámit odstoupení z funkce. Teď již dozorčí rada společnosti rozhodla o jeho definitivní náhradě. Roli Krügera tedy od 16. srpna 2019 nahradí Oliver Zipse, dosavadní vedoucí výroby BMW.

BMW schovává v tajném archivu M5 Touring V12. Možná už nikdy nevyjede

BMW schovává v tajném archivu M5 Touring V12. Možná už nikdy nevyjede

Krüger byl vedoucím mužem společnosti BMW AG, pod kterou spadá i Mini a Rolls-Royce, od roku 2015. Jeho vedení je ovšem lemováno nezdarem, kdy BMW v roce 2016 ztratilo vedoucí pozici nejprodávanější prémiové značky před Mercedesem-Benz, zaostávalo na poli elektromobility a vykazovalo nižší hospodářské výsledky.

Krüger tedy počátkem července informoval dozorčí radu, že nebude usilovat o další zvolení do čela společnosti. Z vedoucí funkce tak nakonec odstoupí a představenstvo automobilky opustí k 15. srpnu 2019.

Nové BMW M8 má české ceny. Za cenu kabrioletu už klidně koupíte supersport!

Nové BMW M8 má české ceny. Za cenu kabrioletu už klidně koupíte supersport!

Nový generální ředitel Oliver Zipse má u BMW již dlouhou historii. Členem představenstva společnosti je od roku 2015 a současně je zodpovědný za výrobní divizi. Svoji profesní kariéru ale začal v BMW již v roce 1991 jako stážista a od té doby zastával různé manažerské funkce, včetně například výkonného ředitele továrny v Oxfordu nebo senior vice prezidenta plánování a produktové strategie.

„Oliver Zipse je analytická vůdčí osobnost schopná strategických rozhodnutí, která se ujme vedení BMW AG. Pro BMW Group bude novou hybnou silou, s ním bude utvářet budoucnost mobility,“ řekl Dr. Norbert Reithofer, předseda dozorčí rady BMW AG.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

dnes | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid (minitest)

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků