BMW M850i xDrive Night Sky se inspiruje vesmírem. Uvnitř má dokonce meteorit!

V dnešní době můžete mít auto poseté diamanty, zdobené porcelánem nebo vyšperkované od nějaké módní značky. V BMW ale jdou ještě dál a nechají se inspirovat vesmírem.

V dílně BMW Individual Manufaktur, která se nachází v mnichovské části Garching, je možné téměř cokoli. V individuálním programu mnichovské automobilky dokážou udělat interiér z hadí kůže nebo nalakovat auto stejně, jako piano. Nyní ale jdou ještě dál a posouvají hranice možností i mimo planetu Zemi.

Toto vesmírné dílo vychází z BMW M850i xDrive Coupé a dostalo přídomek Night Sky. Unikátní je v použitém materiálu na vybraných ovládacích prvcích, který má svůj původ ve skutečném meteoritu.

BMW M850i xDrive Coupé oficiálně. Má 530 koní a jen krůček k výrobě

BMW M850i xDrive Coupé oficiálně. Má 530 koní a jen krůček k výrobě

Inspirace vesmírem se odrazila i ve vyobrazení souhvězdí na středové konzole, některých dalších površích interiéru, opěradlech sedadel, a dokonce i brzdových kotoučích. Samotný meteorit pak naleznete na tlačítku start/stop, obložení části středové konzole, na voliči osmistupňové převodovky a ovládání infotainmentu.

Povrchová úprava meteorických doplňků je vyvedena ve Widmanstättenově vzoru, což je geometrická struktura připomínající ledové krystaly, která se nachází uvnitř meteoritů. Tento vzor lze také nalézt na sedadlech a vyfrézovaný do brzdových kotoučů. Celý vůz je pak pokrytý metalickou barvou San Marino Blue. Interiér je kombinací bílé, modré a stříbrné.

Tím však výčet specialit nekončí. Struktura meteoritu je vyobrazena i na některých doplňcích exteriéru, jako kryty zpětných zrcátek, lišty nasávacích otvorů v předním nárazníku nebo v okolí průduchů Air Breathers, které se nachází v předních blatnících. Pro tyto doplňky však nebyl použit meteorit, ale byly vytvořeny pomocí 3D tisku.

BMW řady 8 Cabrio oficiálně: Plátěnou střechu složí za 15 vteřin

BMW řady 8 Cabrio oficiálně: Plátěnou střechu složí za 15 vteřin

3D tisk se objevil i při výrobě brzdových třmenů, které jsou vyvinuty divizí M a mohou se pochlubit hmotností nižší o 30%. I na nich je k vidění bionický design a navíc zlepšují jízdní dynamiku a komfort.

Tematické bylo i oficiální představení, které proběhlo v předvečer meteorologického roje v noci na dnešek. Během uplynulé noci na povrch naší planety dopadl další materiál pro tento vůz. Cenu za tento skvost bohužel nevíme. Základní cena za BMW M850i xDrive na českém trhu činí 3.357.900 Kč, v případě programu BMW Individual jsou ale peníze vedlejší.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků