BMW M850i First Edition: Zaujme výbavou Individual, vznikne jen 400 kusů

BMW se rozhodlo vyšperkovat novou řadu 8 a představuje speciální edici M850i, která zaujme hlavně unikátní výbavou od BMW Individual.

Spojení BMW Individual znamená ve světě německé značky vždy něco extra. Vozy s takto specifikovanou výbavou se vždy od standardní řady odlišovaly mnohem výstřednějším a okázalejším dojmem, což je případem i u nového BMW M850i xDrive Coupé First Edition. Nemluvíme však o vozidlu, které si zažádal movitý zákazník, ale o speciální edici přímo od BMW.

BMW má v plánu „osmičky“ ve verzi First Edition vyrobit pouze 400 kusů, přičemž model se vyznačuje právě exkluzivními exteriérovými a interiérovými prvky z programu BMW Individual. Jako první tak nejspíš zaujme nově namíchaný odstín barvy karoserie Frozen Barcelona Blue, který bude vyhrazen jen pro tento speciální model. Lak je poté kombinován s prvky v černě lesklém zbarvení.

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Vnějšek je nakonec podtržen i černě lakovanými 20palcovými koly z lehké slitiny Y-spoke. A komu by to bylo málo, volitelně může M850i vybavit také karbonovou střechou nebo dalšími prvky na karoserii z uhlíkových vláken.

Výhradně pro First Edition dostává interiér celokožené čalounění Merino v barevné kombinaci bílá Ivory White/modrá Night Blue. Nechybí pak sportovní kožený volant, Alcantarou čalouněný strop také v odstínu Night Blue a samozřejmě musí být auto poctěno nápisem „First Edition 1/400“ na středovém panelu. Ve výbavě také najdete prémiový audiosystém Bowers & Wilkins, křišťálové prvky na podsvícené řadičce, startovacím tlačítku nebo ovladači iDrive.

Manuál a pohon zadních kol: Nové BMW M3 prý dostane verzi pro puristy

Manuál a pohon zadních kol: Nové BMW M3 prý dostane verzi pro puristy

Pod kapotou M850i k žádným změnám nedochází. First Edition tak používá standardní 4,4litrový V8 s dvojicí turbodmychadel a výkonem 390 kW (530 koní). V kombinaci pochopitelně s osmistupňovou automatickou převodovkou a systémem pohonu všech kol xDrive.

Jak bylo řečeno, BMW M850i xDrive Coupé First Edition vznikne pouze 400 kusů, a to ve výrobním závodě v Dingolfingu mezi dubnem až červnem letošního roku. Cenovku speciální edice zatím BMW neuveřejnilo.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 153 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 85 příspěvků