BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

Další krok pro ostrou divizi BMW se uskuteční ještě letošní rok. Zatímco někteří nad bláznivými auty už pomalu zatahují oponu, v Mnichově říkají: „Dívejte se“.

BMW M850i se společně s 840d již prohání i po českých silnicích. Nyní veřejnost netrpělivě očekává příchod nového krále BMW v podobě modelu M8, a jeho ještě ostřejší verzi Competition. Ten bude mít podle automobilky jako první novou funkci, která se postupně implementuje i do ostatních ostrých BMW.

TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

V divizi M totiž vyvíjejí zcela novou grafiku a uživatelské rozhraní, které dovolí ještě více individualizovat nastavení auta. V současnosti najdete ve většině BMW jízdní režimy Eco Pro, Comfort a Sport. Právě Eco Pro a Sport lze částečně individualizovat. U této novinky však značka zajde ještě dál.

Vedle již známých nastavení se nyní přidá například konfigurace brzdového systému. To bude slavit u BMW premiéru. Řidič si může nastavit posilovač a regulaci brzdného účinku podle potřeby. Tento nový brzdový systém navíc slibuje jasnou zpětnou vazbu i na mokré vozovce nebo při vysokých teplotách brzdové soustavy,

BMW M850i First Edition: Zaujme výbavou Individual, vznikne jen 400 kusů

BMW M850i First Edition: Zaujme výbavou Individual, vznikne jen 400 kusů

Nové tlačítko Setup poté dovolí veškeré aspekty vozy nakonfigurovat podle přání řidiče. Podvozek, brzdy, režim motoru, řízení, nebo pohon M xDrive. Vše se dá v novém menu uložit a poté jednoduše aktivovat tlačítkem M na volantu.Tlačítko M Dynamic Mode poté umožní čtyřkolce driftovat.

Dlouhým podržením tlačítka se pak dostanete do režimu Track, který bude pouze pro verzi M8 Competition. V tu chvíli se vypne úplně vše, co by vás mohlo nějak rozptylovat, včetně kontrolního displeje a audiosystému. Datum premiéry BMW M8 a M8 Competition zatím nebylo zveřejněno.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků