BMW M6, rychlostní rekord v „přímém přenosu” (video)

Dohady o tom, kolik vlastně BMW M5 a BMW M6 se svými 507 koníky pod přední kapotou dokážou upalovat, neznají konce. Na jedné straně stojí vypočítaná maximálka dle otáčkoměru a na straně druhé ne příliš hodnověrné výsledky různých pokusů.

Dnes přinášíme video z jednoho soukromého pokusu, kdy se řidič dostal na velmi solidních 332 km/h. To je tedy rychlost, která je hodně daleko za mnohem výkonnějšími supersporty, a tak se můžeme dohadovat, jak přesné GPS měl řidič k dispozici. Protože při takovém čísle je odchylka 5 procent již velmi výrazná.

Záběr jsou pořízeny na známe dálnici A5, tedy přesně na té německé dálnici, kde lze potkat i redaktory Autorevue, jak měří různá zrychlení nad 130 kmh...

Pozn. autora: Podobná rychlost je na této silnici zcela legální a všichni, kteří video sledují, se jen dobře baví. Kdyby někdo udělal to samé pár kilometrů za hranicemi, tedy např. protáhl rozvadovskou dálnici v neděli brzy ráno, by za podobnou jízdu veřejně lynčován a označen za postrach společnosti. Trochu ohrané, ale stále stejně absurdní...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků