BMW M6, rychlostní rekord v „přímém přenosu” (video)

Dohady o tom, kolik vlastně BMW M5 a BMW M6 se svými 507 koníky pod přední kapotou dokážou upalovat, neznají konce. Na jedné straně stojí vypočítaná maximálka dle otáčkoměru a na straně druhé ne příliš hodnověrné výsledky různých pokusů.

Dnes přinášíme video z jednoho soukromého pokusu, kdy se řidič dostal na velmi solidních 332 km/h. To je tedy rychlost, která je hodně daleko za mnohem výkonnějšími supersporty, a tak se můžeme dohadovat, jak přesné GPS měl řidič k dispozici. Protože při takovém čísle je odchylka 5 procent již velmi výrazná.

Záběr jsou pořízeny na známe dálnici A5, tedy přesně na té německé dálnici, kde lze potkat i redaktory Autorevue, jak měří různá zrychlení nad 130 kmh...

Pozn. autora: Podobná rychlost je na této silnici zcela legální a všichni, kteří video sledují, se jen dobře baví. Kdyby někdo udělal to samé pár kilometrů za hranicemi, tedy např. protáhl rozvadovskou dálnici v neděli brzy ráno, by za podobnou jízdu veřejně lynčován a označen za postrach společnosti. Trochu ohrané, ale stále stejně absurdní...

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků