BMW M6, rychlostní rekord v „přímém přenosu” (video)

Dohady o tom, kolik vlastně BMW M5 a BMW M6 se svými 507 koníky pod přední kapotou dokážou upalovat, neznají konce. Na jedné straně stojí vypočítaná maximálka dle otáčkoměru a na straně druhé ne příliš hodnověrné výsledky různých pokusů.

Dnes přinášíme video z jednoho soukromého pokusu, kdy se řidič dostal na velmi solidních 332 km/h. To je tedy rychlost, která je hodně daleko za mnohem výkonnějšími supersporty, a tak se můžeme dohadovat, jak přesné GPS měl řidič k dispozici. Protože při takovém čísle je odchylka 5 procent již velmi výrazná.

Záběr jsou pořízeny na známe dálnici A5, tedy přesně na té německé dálnici, kde lze potkat i redaktory Autorevue, jak měří různá zrychlení nad 130 kmh...

Pozn. autora: Podobná rychlost je na této silnici zcela legální a všichni, kteří video sledují, se jen dobře baví. Kdyby někdo udělal to samé pár kilometrů za hranicemi, tedy např. protáhl rozvadovskou dálnici v neděli brzy ráno, by za podobnou jízdu veřejně lynčován a označen za postrach společnosti. Trochu ohrané, ale stále stejně absurdní...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků